Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-04-07| GNSS, Przetargi

Park Technologii Kosmicznych kupuje symulator sygnałów GNSS

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego sfinalizował zamówienie na dostawę, montaż i instalację kompletnego stanowiska symulatora sygnałów nawigacji satelitarnej.


Park Technologii Kosmicznych kupuje symulator sygnałów GNSS <br />
Wizualizacja PTK
Wizualizacja PTK

Sprzęt za ponad 1,5 mln zł dostarczy firma Systemics-PAB z Warszawy. Urządzenie trafi do budowanego w Nowym Kisielinie na obrzeżach Zielonej Góry Parku Technologii Kosmicznych (PTK). Budowa PTK jest przedsięwzięciem kierowanym przez województwo lubuskie, w którym uczestniczą także: Uniwersytet Zielonogórski, Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk oraz firma Hertz Systems. Koszt powstania Parku to ponad 71 mln zł, z czego blisko 49 mln zł dokłada Unia Europejska.

W zamierzeniu uczestników projektu PTK ma być wiodącym ośrodkiem przemysłowo-badawczym w zakresie inżynierii kosmicznej i satelitarnej oraz innowacyjnego przemysłu. Jednym z siedmiu elementów tej placówki będzie centrum przetwarzania i interpretacji danych satelitarnych oraz cywilnych systemów nawigacji satelitarnej. Oprócz tego będą tam działać jednostki zajmujące się np.: sztuczną inteligencją, systemami zrobotyzowanymi, kryptografią czy elektroniką satelitarną. W Parku przewidziano ponadto budowę pomieszczeń do czystego montażu oraz integracji i testów systemów i podsystemów satelitarnych.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Sztuczna inteligencja kartuje drogi
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS