Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-09-26| Geodezja, Kataster

Bezpłatne szkolenie ZPP nt. scaleń gruntów

Związek Powiatów Polskich zaprasza na bezpłatne szkolenie on-line dla pracowników JST zatytułowane „Scalanie i wymiana gruntów”, które odbędzie się 5 października br. Rozpoczęcie o godzinie 9.00.


Bezpłatne szkolenie ZPP nt. scaleń gruntów

Postępowania uregulowane ustawą z dnia 26 marca 1982 r. o scalaniu i wymianie gruntów mają na celu racjonalizację ukształtowania struktury obszarowej gruntów rolnych i leśnych. Głównym odpowiedzialnym za przeprowadzenie tej procedury jest starosta. To on odpowiada za ocenę potrzeby dokonania scaleń i wymiany, współpracuje z uczestnikami i podmiotami zaangażowanymi w prace oraz podejmuje decyzje o zatwierdzeniu projektów mających na celu lepsze ukształtowanie terenów rolniczych. Śmiało można powiedzieć, że zadania nałożone na starostę, dbającego w ten sposób o wygląd rolniczej struktury obszarowej na swoim terenie, są przez to istotnym elementem polityki rolnej i leśnej państwa.

Wychodząc naprzeciw potrzebom zgłaszanym przez samorządy powiatowe, Związek Powiatów Polskich realizuje bezpłatne szkolenie dotyczące tej problematyki.

W szkoleniu mogą wziąć udział jedynie przedstawiciele powiatów/miast na prawach powiatu, które są członkami Związku Powiatów Polskich. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Zapisy odbywają się poprzez formularz elektroniczny znajdujący się na stronie https://zpp.pl/szkolenia
Zgłoszenia przyjmowane są do 3 października. Po tym terminie zarejestrowane osoby otrzymają mailowo szczegóły techniczne dotyczące wzięcia udziału w szkoleniu.

Szkolenie poprowadzi Adrian Pokrywczyński – prawnik, ekspert w Dziale Monitoringu Prawnego i Ekspertyz w Biurze ZPP, redaktor internetowego Dziennika Warto Wiedzieć, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

Źródło: ZPP


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie szlaku kolejowego
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS