wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-09-18| Geodezja, GIS, Mapy, Teledetekcja, Edukacja

27. Festiwal Nauki na Wydziale Geodezji i Kartografii PW

W dniach 15–29 września 2023 r. w Warszawie odbywa się 27. edycja Festiwalu Nauki pod hasłem „Nauka to podróż w przyszłość”. Patronem tegorocznej edycji jest Paweł Edmund Strzelecki, polski podróżnik, geolog, geograf, badacz i odkrywca. Współorganizatorem wydarzenia jest Wydział Geodezji i Kartografii PW.


27. Festiwal Nauki na Wydziale Geodezji i Kartografii PW

Pracownicy i studenci WGiK PW przygotowali bogatą ofertę pokazów i warsztatów, które odbędą się w Gmachu Głównym PW:
Razem zbudujmy bazę naukową w wirtualnej rzeczywistości – warsztaty o projektowaniu partycypacyjnym z wykorzystaniem technologii VR; uczestnicy odwiedzą wybrane miejsca odkryć geograficznych Pawła Edmunda Strzeleckiego oraz dowiedzą się, jak zaprojektować bazę naukową. Wspólnie wybiorą jej lokalizację oraz zbudują wirtualny prototyp.
Geografia Miejskich Kontrastów – warsztaty dotyczące odkrywania, jak geograficzne uwarunkowania wpływają na charakterystykę i wygląd miast.
Ile warta jest nieruchomość? – lekcja przybliżająca zawód geodety oraz rzeczoznawcy majątkowego.
Plany miejscowe, czyli co wolno, a czego nie wolno w mieście – lekcja przybliżająca tematykę miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, interpretacji ich zapisów oraz odszukiwania informacji na mapie.
Skąd się biorą mapy w smartfonach? – warsztaty dotyczące tworzenia własnych interaktywnych map.
Nowe Granice Mappingu – warsztaty poświęcone zmianom w odwzorowaniach kartograficznych oraz narzędziom używanym do tworzenia map.
Co i jak obserwujemy z kosmosu? – warsztaty dotyczące zagadnienia detekcji zjawisk z pułapu satelitarnego i wykorzystania danych satelitarnych.
Odkrywanie Świata z Góry – warsztaty dotyczące generowania map za pomocą technologii satelitarnych, lotniczych i dronów.
Ekosystemowe Labirynty – warsztaty poświęcone powiązaniom krajobrazowym, identyfikacji zielonych przestrzeni, parków i innych obszarów o wysokiej wartości ekologicznej.
Środowisko przyrodnicze w planowaniu przestrzennym – lekcja poświęcona glebie w środowisku (uczestnicy poznają właściwości gleb oraz wykonają doświadczenia laboratoryjne) oraz cechom przestrzeni miejskiej i narzędziom planistycznym wykorzystywanym przez urbanistów.
Miasto przyjazne i piękne – wycieczka obejmująca m.in. zwiedzanie najciekawszych historycznie obiektów Politechniki Warszawskiej – Gmachu Głównego, Gmachu Fizyki oraz głównej przestrzeni publicznej Kampusu; uczestnicy poznają historię powstania projektu architektonicznego oraz związane z tym ciekawostki.

Aktualny program Festiwalu oraz informacje o zapisach dostępne są TUTAJ.

Źródło: PW, Festiwal Nauki


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS