Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-09-11| Teledetekcja, Sprzęt

Nowoczesne drony dla wałbrzyskich strażaków

Do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu z Komendy Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu przekazane zostały bezzałogowe systemy latające z oprogramowaniem fotogrametrycznym, które będą wykorzystywane podczas działań ratowniczo gaśniczych.


Nowoczesne drony dla wałbrzyskich strażaków <br />
Fot. ogn. Dariusz Bryk
Fot. ogn. Dariusz Bryk

Jest to efekt udzielonego wsparcia w ramach projektu „Wspólne rozwiązanie zarządzania kryzysowego i współpracy sił bezpieczeństwa w ramach fali uchodźczej osób z Ukrainy na granicy czesko-polskiej” (program Interreg V-A Republika Czeska – Polska).

Przekazane drony to DJI Matrice 300 oraz Mavic 3 Enterprise Thermal. Pozwolą one znacząco zwiększyć skuteczność i szybkość prowadzonych działań. Zestawy kamer znajdujące się na wyposażeniu tych systemów umożliwią prowadzenie działań ratowniczych i gaśniczych zarówno w dzień, jak i w nocy, oraz w trudnych warunkach pogodowych.

Bezzałogowce będą wsparciem dla strażaków w ich codziennej służbie, podczas działań Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Wałbrzych oraz w trakcie działań międzynarodowych w ramach grupy USAR Poland.

Źródło: Komenda Miejska PSP w Wałbrzychu


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS