Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-08-29| Mapy, Przetargi

Kto przetworzy mapę glebowo-rolniczą do postaci wektorowej?

Główny Urząd Geodezji wybrał najkorzystniejszą ofertę w przetargu na przetworzenie rastrowej mapy glebowo-rolniczej w skali 1:5000 do postaci wektorowej dla województwa opolskiego.


Kto przetworzy mapę glebowo-rolniczą do postaci wektorowej? <br />
Mapa glebowo-rolnicza w Geoportalu Województwa Opolskiego (mapy.opolskie.pl)
Mapa glebowo-rolnicza w Geoportalu Województwa Opolskiego (mapy.opolskie.pl)

W postępowaniu wpłynęło 16 propozycji, z których siedem zostało odrzuconych. Z pozostałej dziewiątki zamawiający za najkorzystniejszą uznał ofertę konsorcjum firm Unimap z Katowic i Geofaza z Wieliczki o wartości 298 tys. zł brutto. To najtańsza oferta spośród tych nieodrzuconych.
Wartość najdroższej to z kolei 1,455 mln zł, a kwota, jaką GUGiK zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia – 1 mln zł.

Przedmiotem zamówienia jest:
• weryfikacja poprawność kalibracji i georeferencji rastrów (skanów) map źródłowych,
• wektoryzacja konturów glebowych i lokalizacji odkrywek glebowych,
• opracowanie warstw konturów glebowych i odkrywek wraz z opisem danych w postaci atrybutów.

Zasięg prac obejmuje obszar województwa opolskiego zamykający się w granicach miasta Opole oraz powiatów: brzeskiego, głubczyckiego, kędzierzyńsko-kozielskiego, kluczborskiego, krapkowickiego, namysłowskiego, nyskiego, oleskiego, opolskiego, prudnickiego i strzeleckiego.

Termin realizacji zamówienia to 90 dni od daty zawarcia umowy (nie później jednak niż do 24 listopada br.).

Niniejszy przetarg GUGiK zapowiadał już jakiś czas temu. Stanowi on jedno z działań, których celem jest standaryzacja map glebowo-rolniczych na poziomie krajowym. Drugim jest opracowanie modelu pojęciowego i schematu aplikacyjnego, które ostatnio zostały opublikowane w repozytorium interoperacyjności.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 2
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS