Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-01-17| GIS, Mapy, Instytucje

GUGiK i IUNG nawiązują współpracę ws. map glebowo-rolniczych

Dalszy rozwój map glebowo-rolniczych dla terenu Polski jest przedmiotem porozumienia podpisanego 16 stycznia przez p.o. głównego geodety kraju oraz dyrektora Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach.


GUGiK i IUNG nawiązują współpracę ws. map glebowo-rolniczych <br />
fot. Geoportal Województwa Łódzkiego
fot. Geoportal Województwa Łódzkiego
GUGiK i IUNG nawiązują współpracę ws. map glebowo-rolniczych <br />
fot. GUGiK
fot. GUGiK

Umowa o wzajemnej współpracy zawarta między Alicją Kulką a prof. Wiesławem Oleszkiem obejmuje wymianę wiedzy i doświadczeń, a także zagadnienia związane z mapami glebowo-rolniczymi, czyli opracowaniami prezentującymi właściwości fizyczne i przydatność rolniczą gleby. Jak wynika z komunikatu GUGiK, porozumienie zakłada m.in. inwentaryzację tych map dla całego kraju przez Służbę Geodezyjną i Kartograficzną oraz inne instytucje – zarówno na poziomie powiatów, jak i województw.

GUGiK i IUNG chcą ponadto stworzyć model pojęciowy bazy danych wraz ze schematem aplikacyjnym GML, co pozwoli przygotować jednorodne w skali kraju map glebowo-rolnicze w postaci wektorowej. Obie instytucje deklarują ponadto chęć opracowania wytycznych technicznych dla realizacji tego typu map.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Sztuczna inteligencja kartuje drogi
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS