Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-08-01| Mapy, Przetargi

Jest chętny do opracowania narzędzi do tworzenia automatycznych setek

W przetargu GUGiK na opracowanie narzędzi do automatycznej generalizacji i redakcji kartograficznej map topograficznych w skali 1:50 000 do map topograficznych w skali 1:100 000 wpłynęła jedna oferta.


Jest chętny do opracowania narzędzi do tworzenia automatycznych setek <br />
Fot. Geoportal.gov.pl
Fot. Geoportal.gov.pl

Złożyła ją firma Globema z Warszawy. Propozycja spółki opiewa na 338 tys. zł brutto.
Przypomnijmy, że wcześniej Globema opracowała dla GUGiK-u narzędzia do automatycznego generowania wizualizacji kartograficznych w skali 1:50 000 – wartość podpisanej we wrześniu 2022 r. umowy wyniosła blisko 130 tys. zł.

W ramach zamówienia wykonawca ma dostarczyć narzędzia programistyczne do generalizacji i redakcji kartograficznej danych wektorowych map topograficznych w skali 1:50 000 uruchamiane w środowisku oprogramowania FME oraz QGIS, zawierające co najmniej:
• procesy zapisane w plikach FMW, a także dodatkowe transformatory w plikach FMX lub kody źródłowe w języku Python, jeśli takie powstały w trakcie przygotowania narzędzi;
• bibliotekę symboli dla QGIS wraz z plikiem projektowym w QGIS.

Poza narzędziami wykonawca ma także przekazać:
• opisy działania przygotowanych narzędzi z instrukcją uruchamiania;
• pliki PDF oraz dane wektorowe zapisane w bazie Oracle – wyniki automatycznej generalizacji i redakcji kartograficznej dla godeł: M-34-75 i N-34-139 zrealizowane w ramach przygotowanych procesów.

Termin realizacji zamówienia to 27 listopada br.

Dodajmy, że obecne postępowania jest drugim podejściem GUGiK-u. Za pierwszym razem w przetargu nie wpłynęły żadne oferty.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS