wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-07-18| Firma

SatRev przenosi się do nowej siedziby w Sky Tower

Wrocławska spółka z sektora kosmicznego SatRev przenosi się do ikonicznego wrocławskiego Sky Tower, w którym zajmie około 600 m kw. powierzchni. SatRev świętował niedawno siedmiolecie istnienia, a przenosiny stanowią swego rodzaju podkreślenie drogi, jaką firma przeszła od startupu do przedsiębiorstwa zarządzającego obecnie jedenastoma własnymi satelitami w przestrzeni kosmicznej i rozwijającego projekty w celu wyniesienia kolejnych.


SatRev przenosi się do nowej siedziby w Sky Tower <br />
Fot. Sky Tower (fot. Pixabay)
Fot. Sky Tower (fot. Pixabay)

Dotychczas biura i laboratoria spółki funkcjonowały w lokalizacji PORT w Praczach Odrzańskich, nowa siedziba będzie trzykrotnie większa, a ponadto znajdzie się w samym sercu Wrocławia.
– Z wielką radością informujemy, że SatRev otworzył swoje nowe biuro w Sky Tower! Rozszerzenie to umożliwi nam pomieszczenie rosnącego zespołu oraz wsparcie dalszego rozwoju spółki. Cieszymy się, że możemy podzielić się tym znaczącym osiągnięciem, nowe biuro w tak znaczącym dla Wrocławia miejscu to również większy prestiż dla spółki – powiedział Grzegorz Zwoliński, założyciel i prezes SatRev.

Nowe biuro pomieści nawet 80 osób, dzieli się na część biurową i część laboratoryjną. W części biurowej są 3 sale konferencyjne oraz 5 gabinetów specjalistów nietechnicznych. W części laboratoryjnej znajduje się laboratorium główne, w którym pracują wszyscy inżynierowie, oraz laboratoria specjalne: CleanRoom, Laboratorium Optyczne oraz Laboratorium Mechaniczne.

Nowe, większe biuro było niezbędne, ponieważ spółka szybko się rozwija. Nawiązuje kontrakty na dostarczanie danych satelitarnych (obrazowanie), między innymi rekordowy kontrakt na monitoring upraw z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa na 42 mln zł.
Już w październiku kolejny satelita SatRev zostanie wyniesiony w przestrzeń kosmiczną, tym razem we współpracy z firmą SpaceX, w ramach misji Transporter-9 rakietą Falcon. Spółka jest zaangażowana we współpracę z Sułtanatem Omanu, dla którego dostarczy i będzie obsługiwać satelitę. Ponadto negocjuje lub zawarła kontrakty na różnego typu usługi m.in. w Kanadzie, Australii i krajach Afryki.

– Naszą ambicją jest nie tylko realizacja kontraktów na rzecz zewnętrznych partnerów, ale również uruchomienie i zarządzanie konstelacją własnych satelitów obrazujących, w skład której wejdą najnowocześniejsze satelity wysokiej rozdzielczości opracowane w naszej autorskiej technologii DeploScope, których prototypy już testujemy. Rozważamy też wejście na giełdę w Polsce lub za granicą – dodał Zwoliński.

Z myślą o wytwarzaniu nawet 200 satelitów rocznie powstaje w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej fabryka satelitów, w której produkowane będą satelity SatRev.

Źródło: SatRev


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS