Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-05-25| GNSS, Firma

SatRev tworzy spółkę w Australii i będzie tam budować satelity

Wrocławska spółka z branży kosmicznej SatRev rozpoczyna współpracę z australijskim rządowym programem „MMI-C” (Modern Manufacturing Initiative Collaboration). Celem programu jest promowanie możliwości technicznych w sektorze kosmicznym w Australii oraz zapewnienie wymaganego zaplecza do projektowania produkcji testowania i uruchamiania krytycznych komponentów dla pojazdów kosmicznych i satelitów.


SatRev tworzy spółkę w Australii i będzie tam budować satelity

W ramach programu SatRev – we współpracy z Gilmour Space, wiodącym australijskim dostawcą rakiet nośnych i platform satelitarnych – założy w Australii spółkę, która stworzy na miejscu możliwości produkcyjne w zakresie nanosatelitów. Spółka zaprojektuje i zbuduje mikrosatelitę wielkości 12 jednostek (12U) o wysokiej rozdzielczości obrazowania oraz zapewni usługę obsługi satelity. Prototyp satelity zostanie częściowo sfinansowany z dotacji przyznanej przez rząd Australii firmie Gilmour Space.

– Jesteśmy czołowym podmiotem współpracującym z Gilmour Space w ramach tego projektu. Naszym celem jest stworzenie w Australii niezbędnej infrastruktury umożliwiającej komercyjną produkcję nanosatelitów – deklaruje Grzegorz Zwoliński, prezes SatRev.

Ambicją rządu Australii jest dołączenie do krajów prowadzących liczące się projekty kosmiczne. Priorytetem MMI-C jest stworzenie stacji naziemnych, miejsc startowych, produkcja satelitów i pojazdów wynoszących satelity na orbitę oraz ich komponentów na terenie Australii. Program koncentruje się na współpracy pomiędzy przedsiębiorstwami oraz pomiędzy biznesem a naukowcami w skali całej Australii, a także międzynarodowej. Całe przedsięwzięcie będzie miało zakładaną wartość rzędu 800 mln dolarów australijskich (około 530 mln USD).

Program MMI-C wykorzystuje unikalne możliwości Australii i stanu Queensland, który może zapewnić dogodne miejsce wynoszenia satelitów, zlokalizowane w pobliżu równika. Pierwsza faza projektu doprowadzi do powstania opłacalnej infrastruktury z platformą startową. Stworzona infrastruktura ma być dostępna, na zasadzie współpracy, dla innych australijskich firm opracowujących rakiety nośne.

Źródło: SatRev


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
XXVII Kongres Międzynarodowej Federacji Geodetów (FIG Congress 2022)
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS