Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-07-11| Firma

Wkrótce rozpocznie się proces likwidacji WPG

31 lipca na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy Warszawskiego Przedsiębiorstwa Geodezyjnego ma zostać podjęta uchwała w sprawie rozwiązania spółki i otwarcia jej likwidacji.


Wkrótce rozpocznie się proces likwidacji WPG <br />
Fot. WPG
Fot. WPG

Taka informacji pojawiła się w Monitorze Sądowym i Gospodarczym z 7 lipca 2023 r. Jak czytamy w opublikowanym zawiadomieniu, podczas obrad mają zostać podjęte uchwały w sprawach:
• rozwiązania spółki i otwarcia likwidacji spółki;
• wyboru likwidatora spółki i sposobu reprezentacji spółki w okresie likwidacji;
• zbycia nieruchomości położonej w Warszawie przy ul. Biograficznej 2.

Warszawskie Przedsiębiorstwo Geodezyjne to jedna z najstarszych i niegdyś największych firm geodezyjnych w Polsce. WPG zostało powołane 23 marca 1950 roku (wówczas funkcjonowało jako Miejskie Przedsiębiorstwo Geodezyjne, a obecną nazwę przyjęło rok później). Przez blisko 70 lat siedziba firmy mieściła się w zabytkowej kamienicy przy ul. Nowy Świat 2, przy placu Trzech Krzyży; w 2020 r. spółka rozpoczęła działalność w nowym miejscu przy ulicy Biograficznej na Młocinach.
W 1997 r. utworzone zostało Muzeum Geodezji WPG.
W 2022 r. WPG zatrudniało 65 osób i wykazało stratę netto w wysokości aż 6,472 mln zł.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS