Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-06-29| GNSS, Firma

GMV z kontraktem na opracowanie segmentu naziemnego Galileo

Europejska Agencja Kosmiczna przyznała międzynarodowej firmie technologicznej GMV kontrakt o wartości ponad 200 mln euro na przeprojektowanie naziemnego segmentu kontroli systemu walidacji orbitalnej Galileo drugiej generacji (G2G). Nowy kontrakt stanowi uzupełnienie już podpisanych umów, tym samym łączna kwota zakontraktowana od 2018 roku przekroczyła 500 mln euro.


GMV z kontraktem na opracowanie segmentu naziemnego Galileo

Galileo, europejski globalny system nawigacji satelitarnej, jest flagowym projektem rosnącej aktywności Unii Europejskiej w przestrzeni kosmicznej. Obecnie obsługuje ponad 4 miliardy użytkowników na całym świecie, oferując usługi globalnego pozycjonowania, nawigacji i wyznaczania czasu z dokładnością pozycjonowania do 20 cm.
G2G ma na celu ulepszenie istniejących oraz wprowadzenie nowych usług i najnowocześniejszych technologii, zwiększenie dokładności i odporności systemu, podniesienie bezpieczeństwa, a także obniżenie kosztów utrzymania systemu.

Nowy kontrakt podpisany przez GMV i ESA ma wartość ponad 200 milionów euro i obejmuje zlecenie głównych działań na kwotę około 155 milionów euro. Działania te będą prowadzone przez 42 miesiące, od połowy 2023 r. do końca 2026 r., z opcją przedłużenia do 2028 r. Kontrakt ten stanowi uzupełnienie umów już podpisanych przez GMV na pierwszą generację Galileo (G1G), tym samym łączna kwota zakontraktowana od 2018 roku przekroczyła 500 mln euro.

Nowy segment naziemny będzie odpowiedzialny za kontrolę dwóch kolejnych platform satelitarnych drugiej generacji, znajdujących się obecnie w fazie projektowania i produkcji, za pośrednictwem których w ciągu najbliższych trzech lat ma zostać wystrzelonych łącznie 12 satelitów. System kontroli naziemnej ma zostać uruchomiony w 2025 roku, równocześnie z wystrzeleniem pierwszego satelity.

Oprócz wprowadzenia kontroli i monitoringu nowych satelitów, ten nowy projekt stanowi ewolucję technologiczną w porównaniu z obecnymi rozwiązaniami. Obejmuje między innymi takie funkcje, jak kryptografia post-kwantowa, wdrażanie mikrousług, ulepszenia automatyzacji oraz nowe interfejsy użytkownika.

Źródło: GMV


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wielodrożność a Galileo
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS