Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-06-26| Geodezja, Software

Rządowy walidator danych planistycznych w nowej wersji

Pod koniec zeszłego tygodnia na stronie Ministerstwa Rozwoju i Technologii udostępniona została wersja 1.1.0 walidatora danych planistycznych.


Rządowy walidator danych planistycznych w nowej wersji

Pojawiła się ona kilka tygodni po wersji testowej, o której informowaliśmy TUTAJ.

Przypomnijmy, że aktualizacja jest odpowiedzią na błędy w działaniu walidatora, które opisywaliśmy w styczniu. Ministerstwo potwierdziło wówczas zasadność zgłaszanych uwag oraz zadeklarowało podjęcie działań w celu wyeliminowania nieprawidłowości.

W styczniu resort rozwoju zapowiedział także nową wersję wtyczki APP dla programu QGIS – w niej również wykryto błędy. Jak udało się dowiedzieć Geoforum.pl, prace nad aktualizacją tego narzędzia wciąż trwają i nie wiadomo, kiedy się zakończą.

Źródło: MRiT, DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS