Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-06-26| GNSS, Geodezja, Edukacja

Absolwent geodezji i kartografii AGH nagrodzony za pracę w dziedzinie transportu

Mgr inż. Kamil Rokicki, absolwent Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH w Krakowie został nagrodzony w jubileuszowej 50. edycji „Konkursu na najlepsze prace dyplomowe I i II stopnia w dziedzinie transportu dla absolwentów wyższych uczelni Krakowa oraz innych uczelni, jeśli praca dotyczy tematyki transportowej Miasta Krakowa i Małopolski”.


Absolwent geodezji i kartografii AGH nagrodzony za pracę w dziedzinie transportu <br />
Mgr inż. Kamil Rokicki
Mgr inż. Kamil Rokicki

Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej (SITK RP) Oddział w Krakowie. Zgłaszane przez promotorów prace dyplomowe były oceniane w czterech grupach tematycznych:
• infrastruktura transportu,
• procesy transportowe,
• pojazdy samochodowe i szynowe,
• transport a ochrona środowiska.

W ocenie prac brano pod uwagę m.in.: aktualność zagadnienia stanowiącego przedmiot pracy, możliwość praktycznego wykorzystania wyników pracy lub jej poszczególnych elementów, stopień trudności i złożoności zagadnienia będącego przedmiotem pracy, kompleksowość zagadnienia, stopień przygotowania pracy do jej wdrożenia, sposób prezentacji tematu, oryginalność oraz nowoczesność metodologiczna przyjętego rozwiązania, innowacyjność rozwiązań.
W tym roku kapituła konkursu liczyła 29 osób. Jej pracom przewodniczyła Józefa Majerczak – prezes Zarządu SITK RP Oddział w Krakowie, członek Zarządu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w latach 2011–2015. W gronie recenzentów znaleźli się specjaliści praktycy pełniący funkcje kierownicze w licznych firmach i instytucjach związanych z poszczególnymi dziedzinami transportu.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono łącznie 35 prac inżynierskich i magisterskich: 24 prace z Politechniki Krakowskiej, 8 prac z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i po 1 pracy z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Akademii Górniczo-Hutniczej i Politechniki Śląskiej. Każda praca oceniana była niezależnie przez dwóch recenzentów.
Uroczysta gala ogłoszenia wyników konkursu i rozdania nagród laureatom odbyła się 13 czerwca w Sali Senackiej Politechniki Krakowskiej im. T. Kościuszki w Krakowie. W spotkaniu udział wzięli autorzy i promotorzy prac, członkowie zarządu Oddziału, członkowie kapituły, a także zaproszeni goście.

W grupie prac magisterskich w kategorii infrastruktura transportu:
II miejsce zajęła praca mgr. inż. Kamila Rokickiego pt.: „Analiza możliwości zastosowania technologii pomiarów satelitarnych RTK-RTN na potrzeby prac projektowych i utrzymania linii kolejowych w tym regulacji osi toru”.
Promotorem nagrodzonej pracy jest dr hab. inż. Michał Strach, prof. AGH. Laureat jest absolwentem Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska – kierunek geodezja i kartografia, specjalność geodezja inżynieryjno-przemysłowa.
Warto podkreślić, że nie jest to pierwszy sukces studentów Katedry Geodezji Inżynieryjnej i Budownictwa WGGiIŚ w tym konkursie. Dyplomanci prof. Michała Stracha zdobywali nagrody w latach: 2012, 2016, 2021 i 2022.

Źródło: WGGiIŚ AGH


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS