Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-05-24| Teledetekcja, Sprzęt

Phase One prezentuje kamerę kosmiczną

Duńska firma Phase One – znana przede wszystkim z produkcji kamer lotniczych – wprowadziła na rynek kamerę kosmiczną iXM-SP150 zaprojektowaną specjalnie dla satelitów.


Phase One prezentuje kamerę kosmiczną

Phase One iXM-SP150 to 150-megapikselowy aparat z matrycą migawkową. Przeznaczony jest do zastosowań związanych z obserwacją Ziemi i Space Domain Awareness (chodzi tu m.in. o monitorowanie ruchu satelitów oraz kosmicznych śmieci).

Jak zapewnia producent, kamera została specjalnie zaprojektowana, aby wytrzymać trudne warunki na niskiej orbicie okołoziemskiej, zapewniając wysoką rozdzielczość, wysoką czułość i niski poziom szumów zarówno w zastosowaniach związanych z obrazowaniem kolorowym, jak i multispektralnym.

Urządzenie waży mniej niż 1 kg i mieści się w obudowie o wymiarach 100 mm x 100 mm x 70 mm (bez obiektywu teleskopu). Maksymalny pobór mocy wynosi 20 W RMS. Kompaktowa i wydajna konstrukcja zapewnia łatwą integrację z małymi platformami satelitarnymi bez uszczerbku dla ich wydajności.

Phase One podkreśla, że to potrzeba klienta zachęciła firmę do stworzenia kamery kosmicznej. Przypomina też, że w październiku ub.r. sensor iXM – zaprojektowany z myślą o montażu na dronach lub w mniejszych załogowych platformach lotniczych – po wzmocnieniu obudowy trafił na niską orbitę okołoziemską na pokładzie małego amerykańskiego satelity teledetekcyjnego.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS