Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-05-23| Geodezja, Firma

Geo-System odebrał nagrodę ministra za automatyczne raporty

Dzisiaj (23 maja) odbyło się uroczyste wręczenie nagród w V edycji konkursu o nagrodę ministra rozwoju i technologii za najlepsze prace dyplomowe, rozprawy doktorskie, publikacje oraz innowacyjne rozwiązania w dziedzinie geoinformacji. W kategorii „innowacyjne rozwiązania” wyróżniona została warszawska firma Geo-System.


Geo-System odebrał nagrodę ministra za automatyczne raporty <br />
Wiceminister Piotr Uściński i prezes Geo-Systemu Zbigniew Malinowski
Wiceminister Piotr Uściński i prezes Geo-Systemu Zbigniew Malinowski
Geo-System odebrał nagrodę ministra za automatyczne raporty <br />
Wszyscy laureaci konkursu
Wszyscy laureaci konkursu
Geo-System odebrał nagrodę ministra za automatyczne raporty <br />
Prezes Geo-Systemu Zbigniew Malinowski
Prezes Geo-Systemu Zbigniew Malinowski

Spółkę nagrodzono za „Automatyczny raport dla działki ewidencyjnej obejmujący aktualne i historyczne dane zgromadzone w Infrastrukturze Informacji Przestrzennej”. Usługa generowania raportów zadebiutowała w Geoportalu Otwartych Danych Przestrzennych w lutym 2022 r. Raporty dostępne w dwóch wersjach – bezpłatnej (z podstawowymi informacjami) i płatnej (bardziej rozbudowanej). Pełny może zawierać takie informacje, jak: przeznaczenie w MPZP, uzbrojenie terenu, kontury i użytki, ukształtowanie i pokrycie terenu czy obszary zagrożenia powodzią. Jak łatwo zauważyć, raport ten opiera się nie tylko na danych z baz geodezyjnych, ale też pochodzących od innych podmiotów i instytucji.
Jak podkreślił podczas uroczystości prezes Zarządu Geo-System Zbigniew Malinowski, raporty pozwalają zwykłym obywatelom – w łatwy i szybki sposób – na dotarcie do specjalistycznych informacji o własnej działce. Co ciekawe, mimo że usługa skierowana była raczej do „Kowalskich”, spotkała się także z ciepłym przyjęciem wśród samorządów, zwłaszcza gminnych i miejskich.

Pamiątkowe statuetki nagrodzonym wręczył wiceminister rozwoju i technologii Piotr Uściński. Pogratulował on wszystkim laureatom i zwrócił uwagę na znaczenie geoinformacji. – Jesteśmy w czołówce światowej jeżeli chodzi o geoinformację – zaznaczył.

W trakcie dzisiejszej uroczystości nagrody odebrali także:
mgr Iga Ajdacka za pracę dyplomową „Wykorzystanie drzew decyzyjnych (DT) do automatyzacji selekcji rzek na mapach ogólnogeograficznych”, promotor: dr inż. Izabela Karsznia, Wydział Geografii i Studiów Regionalnych, Uniwersytet Warszawski;
mgr inż. Dominik Teodorczyk za pracę dyplomową „Integracja radarowych danych satelitarnych pochodzących z misji Sentinel-1 oraz TerraSAR-X do monitorowania deformacji powierzchni terenu na obszarze Górnego Śląska”, promotor: dr inż. Kamila Pawłuszek-Filipiak, Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu;
mgr inż. Wojciech Krok za pracę dyplomową „Analiza atrakcyjności działek ewidencyjnych przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową w obrębie Opatowice”, promotor: dr. inż. Tomasz Noszczyk, Wydział Inżynierii Środowiska i Geodezji, Uniwersytet Rolniczy im. H. Kołłątaja w Krakowie;
dr inż. Mariusz Ciesielski za rozprawę doktorską „Analiza rekreacyjnego wykorzystania terenów leśnych na podstawie danych z aplikacji i portali społecznościowych”, promotor: dr. hab. Krzysztof Stereńczak, Zakład Geomatyki, Instytut Badawczy Leśnictwa;
dr inż. Magdalena Pilarska Mazurek za rozprawę doktorską „Opracowanie metodyki korekcji intensywności sygnału z lotniczego skanowania laserowego w celu poprawy rozpoznawania pokrycia terenu”, promotor: prof. dr hab. inż. Zdzisław Kurczyński, Wydział Geodezji i Kartografii, Politechnika Warszawska.
dr hab. Krzysztof Stereńczak, jako redaktor naukowy, za publikację „Kompleksowy monitoring dynamiki drzewostanów Puszczy Białowieskiej z wykorzystaniem danych teledetekcyjnych”.

Źródło: Geo-System


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wypis lub wyrys przez ePUAP
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS