Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2023-05-23 | Geodezja, Firma

Geo-System odebrał nagrodę ministra za automatyczne raporty

Dzisiaj (23 maja) odbyło się uroczyste wręczenie nagród w V edycji konkursu o nagrodę ministra rozwoju i technologii za najlepsze prace dyplomowe, rozprawy doktorskie, publikacje oraz innowacyjne rozwiązania w dziedzinie geoinformacji. W kategorii „innowacyjne rozwiązania” wyróżniona została warszawska firma Geo-System.


Ilustracja: Geo-System odebrał nagrodę ministra za automatyczne raporty <br />
Wiceminister Piotr Uściński i prezes Geo-Systemu Zbigniew Malinowski
Wiceminister Piotr Uściński i prezes Geo-Systemu Zbigniew Malinowski
Ilustracja: Geo-System odebrał nagrodę ministra za automatyczne raporty <br />
Wszyscy laureaci konkursu
Wszyscy laureaci konkursu
Ilustracja: Geo-System odebrał nagrodę ministra za automatyczne raporty <br />
Prezes Geo-Systemu Zbigniew Malinowski
Prezes Geo-Systemu Zbigniew Malinowski

Spółkę nagrodzono za „Automatyczny raport dla działki ewidencyjnej obejmujący aktualne i historyczne dane zgromadzone w Infrastrukturze Informacji Przestrzennej”. Usługa generowania raportów zadebiutowała w Geoportalu Otwartych Danych Przestrzennych w lutym 2022 r. Raporty dostępne w dwóch wersjach – bezpłatnej (z podstawowymi informacjami) i płatnej (bardziej rozbudowanej). Pełny może zawierać takie informacje, jak: przeznaczenie w MPZP, uzbrojenie terenu, kontury i użytki, ukształtowanie i pokrycie terenu czy obszary zagrożenia powodzią. Jak łatwo zauważyć, raport ten opiera się nie tylko na danych z baz geodezyjnych, ale też pochodzących od innych podmiotów i instytucji.
Jak podkreślił podczas uroczystości prezes Zarządu Geo-System Zbigniew Malinowski, raporty pozwalają zwykłym obywatelom – w łatwy i szybki sposób – na dotarcie do specjalistycznych informacji o własnej działce. Co ciekawe, mimo że usługa skierowana była raczej do „Kowalskich”, spotkała się także z ciepłym przyjęciem wśród samorządów, zwłaszcza gminnych i miejskich.

Pamiątkowe statuetki nagrodzonym wręczył wiceminister rozwoju i technologii Piotr Uściński. Pogratulował on wszystkim laureatom i zwrócił uwagę na znaczenie geoinformacji. – Jesteśmy w czołówce światowej jeżeli chodzi o geoinformację – zaznaczył.

W trakcie dzisiejszej uroczystości nagrody odebrali także:
mgr Iga Ajdacka za pracę dyplomową „Wykorzystanie drzew decyzyjnych (DT) do automatyzacji selekcji rzek na mapach ogólnogeograficznych”, promotor: dr inż. Izabela Karsznia, Wydział Geografii i Studiów Regionalnych, Uniwersytet Warszawski;
mgr inż. Dominik Teodorczyk za pracę dyplomową „Integracja radarowych danych satelitarnych pochodzących z misji Sentinel-1 oraz TerraSAR-X do monitorowania deformacji powierzchni terenu na obszarze Górnego Śląska”, promotor: dr inż. Kamila Pawłuszek-Filipiak, Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu;
mgr inż. Wojciech Krok za pracę dyplomową „Analiza atrakcyjności działek ewidencyjnych przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową w obrębie Opatowice”, promotor: dr. inż. Tomasz Noszczyk, Wydział Inżynierii Środowiska i Geodezji, Uniwersytet Rolniczy im. H. Kołłątaja w Krakowie;
dr inż. Mariusz Ciesielski za rozprawę doktorską „Analiza rekreacyjnego wykorzystania terenów leśnych na podstawie danych z aplikacji i portali społecznościowych”, promotor: dr. hab. Krzysztof Stereńczak, Zakład Geomatyki, Instytut Badawczy Leśnictwa;
dr inż. Magdalena Pilarska Mazurek za rozprawę doktorską „Opracowanie metodyki korekcji intensywności sygnału z lotniczego skanowania laserowego w celu poprawy rozpoznawania pokrycia terenu”, promotor: prof. dr hab. inż. Zdzisław Kurczyński, Wydział Geodezji i Kartografii, Politechnika Warszawska.
dr hab. Krzysztof Stereńczak, jako redaktor naukowy, za publikację „Kompleksowy monitoring dynamiki drzewostanów Puszczy Białowieskiej z wykorzystaniem danych teledetekcyjnych”.

Źródło: Geo-System


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

jeszcze drobne ad vocem Zabrakło w moim komentarzu najważniejszego: laureaci nagród są wyłonieni pośród tych co się zgłoszą. Można więc dojść do dość prostego wniosku, że najbardziej jest sobie winien ten, co się nie zgłasza.
    9 
 7 
To jest słuszna koncepcja Ciekawe co jest bardziej logiczne: 1) fakt, że zawsze ktoś coś wymyśli, a potem inni robią to na swój sposób? W końcu nasi rodzimi producenci powinni się wstydzić, że sprzedają programy, skoro pierwszym systemem mapowym gis był ArcInfo. Tutaj zwróciłbym uwagę, że również krytyczne komentarze nie są niczym odkrywczym, w końcu wszystko wymyślił już wcześniej Wujek Staszek Mistrz Ciętej Riposty i wszystko inne to kopie. 2) Ministerstwo nie powinno robić takich nagród, bo jeszcze ktoś się zgłosi i wygra, a to jest bardzo niedobre. Przecież skoro wygrał właściciel tego portalu to tym bardziej mógł wygrać ktoś to te raporty dawno temu wymyślił.
    5 
 4 
Chyba w ariergardzie lata za ongeo które takie raporty miało dawno temu. Grunt że można popisać o własnym "sukcesie" w jakże obiektywnym medium. Utrzymanie jeszcze nie uwiera ? :):)
    5 
 19 
Gratulacje Jak zawsze GS w awangardzie. Tak trzymać i nie oglądać się na malkontentów i zazdrośników.
    32 
 16 
Zbyszek nie był faworytem na długim dystansie Fajna opaska. Gdyby ją lekko unieść ponad włosy mogła by imitować aureole. Geo-system - anioły geodezji.
    17 
 9 



zobacz też:

Resort rozwoju wybrał najlepsze prace, publikacje i rozwiązania z zakresu geoinformacji

Właśnie poznaliśmy 11 laureatów konkursu o nagrodę ministra...

Geoportal Otwartych Danych Przestrzennych wygeneruje bezpłatny raport o działce

Rozwijany przez stołeczną firmę Geo-System Geoportal Otwartych...

Resort rozwoju wybrał najlepsze prace w dziedzinie geoinformacji

Poznaliśmy laureatów III konkursu o Nagrodę Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii na...


wiadomości

TPI

Centrala Warszawa tel. (22) 632 91 40 warszawa@tpi.com.pl Biuro Gdańsk tel./faks (58) 320 83 23 gdansk@tpi.com.pl Biuro Wrocław tel./faks (71) 325 25 15 wroclaw@tpi.com.pl Biuro Poznań tel./faks (61) 665 81 71 poznan@tpi.com.pl Biuro Kraków...

GEOPRYZMAT
RASZYN

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny instrumentów firmy Pentax, Kolida i innych.
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-07 | KRAKÓW
Space Connect Meetup Kraków 2025. Technologie kosmiczne w służbie innowacji
Space Connect Meetup to cykliczne wydarzenie łączące sektor kosmiczny z pozostałymi branżami. W...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
2025-05-14 | DĘBLIN
NC2025 - Rola nawigacji w transporcie lotniczym, morskim i lądowym
Celem konferencji będzie wymiana doświadczeń, prezentacja wyników badań własnych oraz najnowszych...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Satelitarne dane meteo na wyciągnięcie ręki
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że
W 1947 roku do Liceum Mierniczego w Warszawie przyjęto 7 dziewcząt?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Stanisław Staszic (1755-1826)

Stanisław Staszic (1755-1826)
Geolog, organizator przemysłu i nauki, publicysta, działacz społeczny, ksiądz katolicki; wybitny przedstawiciel polskiego oświecenia. Urodził się w pierwszych dniach listopada 1775 r. w Pile w rodzinie mieszczańskiej. Jego ojciec oraz dziadek byli...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1939

1939
Wydano "Katalog wysokości reperów polskiej podstawowej sieci niwelacji precyzyjnej I-rzędu". Prace nad budową sieci prowadziło od 1926 r. Biuro Triangulacyjne Ministerstwa Robót Publicznych, a po jego likwidacji (1932) - Biuro Pomiarowe Ministerstwa...
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2