Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-05-09| Teledetekcja, Sprzęt

Trzecia generacja systemu pomiarowego NavVis VLX

VLX – mobilny, plecakowy system skanowania firmy NavVis – doczekał się trzeciej, ulepszonej odsłony. Najważniejszą zmianą w stosunku do urządzenia poprzedniej generacji jest dodanie dwóch 32-wiązkowych skanerów laserowych.


Trzecia generacja systemu pomiarowego NavVis VLX

Każdy z nich pozyskuje 1,280 mln pkt na sekundę (zasięg do 300 m). Jak zapewnia producent, skanery zostały zaprojektowane i skalibrowane specjalnie pod branżę geodezyjną, dostarczają chmury punktów o niskim poziomie szumów i wysokiej szczegółowości.

NavVis zachwala też ulepszone algorytmy SLAM (simultaneous localization and mapping) służące do łączenia chmury punktów. Dzięki nim VLX 3 ma się sprawdzić zarówno w pomiarach terenowych (topograficznych czy drogowych), jak i we wnętrzach budynków.

Urządzenie wyposażone jest ponadto w cztery kamery dające pełny obraz 360º, a także czujniki wi-fi, Bluetooth oraz IMU. VLX 3 spełnia normę pyło- i wodoszczelności IP42.

– Cieszymy się, że możemy wprowadzić na rynek VLX 3 — powiedział Georg Schroth, dyrektor ds. technologii i współzałożyciel firmy NavVis. – Nasz zespół pracował niezwykle ciężko, aby dostarczyć nowoczesny sprzęt wyposażony w ulepszone funkcje skanowania. Jesteśmy przekonani, że możliwości VLX 3 przekroczą oczekiwania naszych klientów – podkreślił.

W Polsce autoryzowanym dystrybutorem marki NavVis jest warszawska firma TPI.

Źródło: NavVis, DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Intergeo 2022 - 10 technologicznych trendów w geodezji
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS