Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2023-04-24 | Firma

Produkcja budowlana znów zaczęła spadać

Po kilkumiesięcznej przerwie produkcja budowlano-montażowa ponownie zanotowała spadek – wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego za marzec br.


Ilustracja: Produkcja budowlana znów zaczęła spadać

Produkcja ta (w cenach stałych) zrealizowana na terenie kraju przez przedsiębiorstwa budowlane o liczbie pracujących powyżej 9 osób okazała się niższa o 1,5% w porównaniu z analogicznym okresem ub. roku. Dla porównania przed rokiem zanotowano wzrost o 27,6%.

Przypomnijmy, że produkcja ta rosła nieprzerwanie niemal od 20 miesięcy, czyli od początku pandemii. Wyjątkiem był grudzień ubiegłego roku, gdy zanotowano spadek o 0,8%.

Jeśli chodzi o bardziej szczegółowe dane, to w marcu br. zwiększenie produkcji budowlano-montażowej odnotowano w skali roku dla przedsiębiorstw, których podstawowym rodzajem działalności była budowa obiektów inżynierii lądowej i wodnej – o 9,5%, natomiast zmniejszenie wystąpiło wśród jednostek realizujących prace budowlane specjalistyczne (o 2,7%) oraz zajmujących się wznoszeniem budynków (o 10,5%).

JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

Francja odmawia Ukrainie dostępu do danych... jak mawiał klasyk Stefan Kisielewski: Pocieszam się tylko, że ta stara ?tu wstawić dowolne brzydkie słowo... Francja odcierpi jeszcze za naszą krzywdę, zawsze nas zdradzała i sprzedawała! Coś w tym jest proszę Państwa. Stare, prawdziwe i ciągle aktualne.
    4 
a jakich nas "zdradziła" teraz Francja?
    1 
 2 
odp: a jakich historycznie zawsze nam szkodzili, po I wojnie stali się po prostu tchórzami, zadufane bubki z Hitlerem przegrali w 40 dni, mimo armii o jakiej my tylko mogliśmy pomarzyć, papierowy mocarz w najnowszej historii ciągnie cały czas w stronę Rosji, o tym co kazali zrobić z naszym rolnictwem zanim weszliśmy do UE to żal wspominać, a obecnie nazwe to w ten sposób: nie pomagają skończyć tej wojny, są daleko więc mają to gdzieś, taki sam partner unijny do współpracy jak Niemcy czyli albo będzie po ichniemu albo wcale. to takie krótkie podsumowanie francuskiego ducha.
    2 
 2 
odp: a jakich 40 dni to i tak parę dni dłużej niż Polska w kampanii wrześniowej, a zadufanie u nas było równie wielkie. A tak w ogóle, to warto czytać czasem dłuższe newsy: "Ukraina przypuszczalnie zwróciła się wcześniej z taką prośbą do innych członków koalicji, którzy wspierają jej wysiłki przeciwko rosyjskiej agresji, a wniosek do Paryża został złożony dopiero po otrzymaniu odmowy". To ciekawe kto nie dal wcześniej?
    2 
 1 
odp: trochę historii :) - porównanie Polski i Francji przed II WŚ :D, ech Panie Kolego śmiech na sali, bo gdzie Polska w 1939 a gdzie Francja? :) my od 20 lat dopiero byliśmy państwem a potęga Francji https://zbiam.pl/artykuly/kampania-francuska-1940-r-cz-1/ .. czołgów mieli 10x więcej niż my, liczebnie ponad 2x więcej, artyleria 3x więcej niż my, a "bronili się" prawie tyle samo czasu, mając tylko jednego (!!) przeciwnika od swojego wschodu, przeciwnika mniej licznego i słabiej uzbrojonego, ale z "jajami". my od połowy września walczyliśmy już z dwoma potęgami. także przestań proszę, bo to śmieszne. i w jednym masz rację: tak, warto czytać :)
  
 5 



zobacz też:

Dane GUS o budownictwie: lekki optymizm z mocno pesymistyczną perspektywą

Wprawdzie w lutym br. produkcja budowlano-montażowa wzrosła, ale...

Budownictwo ledwo, ale jednak na plusie

W styczniu br. produkcja budowlano-montażowa wzrosła w Polsce o 2,4% – wynika ze wstępnych danych...

Niepokojące dane o produkcji budowlanej

Po 19 miesiącach nieprzerwanych wzrostów w grudniu 2022 r. produkcja budowlano-montażowa nieznacznie, ale...


wiadomości

GEOPRYZMAT
RASZYN

Instrumenty optyczne, GPS i skanery. Wyłączny dystrybutor marek Pentax i Kolida

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-03-17 | WARSZAWA oraz ONLINE
Viewfinder Panoramas - o projekcie tworzenia i bezpłatnego udostępniania modeli terenu
„Viewfinder Panoramas − o projekcie tworzenia i bezpłatnego udostępniania modeli terenu...
więcej
2025-03-21 | KRAKÓW
Konferencja Naukowo-Techniczna: Historyczne znaki graniczne i geodezyjne - zabytki techniki?
Konferencja odbędzie się w dniach 21-22 marca 2025 r. w Centrum Wystawowo-Konferencyjnym Zamku...
więcej
2025-04-02 | WARSZAWA
Wyższy wymiar bezpieczeństwa - GIS w ochronie ludności
Celem konferencji jest stworzenie przestrzeni do merytorycznych dyskusji, wymiany doświadczeń oraz...
więcej
2025-04-03 | OSTRÓW WIELKOPOLSKI
25 KALISKA KONFERENCJA NAUKOWO-TECHNICZNA
Tegoroczna konferencja „25 Kaliska Konferencja Katastralna – od analogu przez...
więcej
2025-04-14 | WARSZAWA oraz ONLINE
Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów
„Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów...
więcej
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Symulacja przerwania wału powodziowego
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że
król Zygmunt był inicjatorem budowy pierwszego stałego mostu na Wiśle?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Jerzy Fellmann (1922-2009)

Jerzy Fellmann (1922-2009)
Urodził się w 1922 roku. Był absolwentem liceum w Kościanie, które ukończył w 1945 r. Studia na Wydziale Geodezyjnym Politechniki Warszawskiej ukończył w 1950 r. Już w czasie studiów został asystentem na tym wydziale. Pracował w Katedrze Pomiarów...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1945
W latach 1939-45 w wyniku działań wojennych oraz w obozach koncentracyjnych zginęło około 1000 polskich geodetów.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama