Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-03-15| GNSS, Sprzęt

Garmin prezentuje turystyczne klasyki w nowym wydaniu

Amerykański producent odbiorników satelitarnych, firma Garmin, wprowadził do sprzedaży nowe modele turystycznych odbiorników serii GPSMAP oraz eTrex. Od swoich poprzedników różnią się nie tylko odświeżonym wyglądem.


Garmin prezentuje turystyczne klasyki w nowym wydaniu
Garmin prezentuje turystyczne klasyki w nowym wydaniu
Garmin prezentuje turystyczne klasyki w nowym wydaniu

Wprawdzie nowe modele GPSMAP 67 oraz 67i zachowały kształt charakterystyczny dla tej serii, ale w środku znajdziemy wiele praktycznych zmian. To chociażby korzystanie z wielu systemów GNSS (GPS, GLONASS, Galileo, QZSS, BeiDou, IRNSS), co powinno poprawić jakość pozycjonowania przy ograniczonej widoczności nieba. Do tego odbiornik może odbierać dwie częstotliwości sygnałów nawigacyjnych jednocześnie, co poprawia dokładność pomiaru. Oprócz tego zwiększono żywotność baterii. W trybie standardowym instrument może pracować do 180 godzin, a w wyprawowym – nawet do 840 (czyli 35 dni).

Urządzenie może ponadto korzystać z map dostępnych w subskrypcji Outdoor Maps+, dotychczas dostępnej jedynie dla odbiorników Montana.

Model 67i wyróżnia zaś możliwość komunikacji satelitarnej w technologii inReach. Pozwala ona wysyłać i otrzymywać krótkie wiadomości tekstowe za pośrednictwem satelitów Iridium. Funkcja ta jest szczególnie przydatna, gdy użytkownik potrzebuje wezwać pomocy z miejsca, gdzie brak jest zasięgu telefonii komórkowej.

Z kolei model eTrex SE jest kolejną odsłoną serii urządzeń, gdzie nacisk postawiono na prostotę obsługi i długą pracę na jednym ładowaniu. W przypadku tego odbiornika dwie baterie AA pozwalają na 168 godzin działania w trybie standardowym i nawet 1800 godz. w trybie wyprawowym. Do tego model ten wyróżnia kontrastowy ekran o przekątnej 2,2 cala, a także szczelna obudowa spełniająca (tak jak w przypadku GPSMAP 67) normę wodoodporności IPX7.

Sugerowana cena GPSMAP 67 wynosi 499 dolarów, a modelu 67i – 599 dol. Z kolei odbiornik eTrex SE nabędziemy już za 149 dol.

„Niezależnie od tego, czy jesteś na popołudniowej wędrówce, czy wspinasz się po górach podczas dłuższej wyprawy, eTrex SE i GPSMAP 67 oferują poszukiwaczom przygód doskonałego towarzysza nawigacji i spokój dzięki sprawdzonej technologii GPS firmy Garmin. Dla tych, którzy preferują globalną komunikację i możliwości SOS, GPSMAP 67i z technologią inReach zapewnia łączność przez globalną sieć satelitarną Iridium. Jesteśmy również podekscytowani poprawą żywotności baterii, a także doskonałą technologią GPS, która zapewnia wszystkie potrzebne informacje, w tym Active Weather, inteligentne powiadomienia i nie tylko podczas eksploracji miejsc poza zasięgiem telefonii komórkowej” – mówi Dan Bartel, wiceprezes firmy Garmin ds. globalnej sprzedaży konsumenckiej.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS