wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-02-23| GNSS, Mapy, Firma

Pod Wrocławiem powstała fabryka Garmina

W Biskupicach Podgórnych pod Wrocławiem amerykański gigant z branży nawigacyjnej – firma Garmin, wybudował nowe zakłady produkcyjne.


Pod Wrocławiem powstała fabryka Garmina

Fabryka o powierzchni 30 tys. m kw. zlokalizowana jest w Sergo Logistics Park Wrocław w pobliżu skrzyżowania autostrad A4 i A8, co ma pozwolić na sprawną dystrybucję wytwarzanych tu produktów w całej Europie. A powstawać mają tu samochodowe urządzenia informacyjno-rozrywkowe oraz inne produkty z przeznaczeniem na rynek europejski – zarówno elektronika użytkowa, jak i komponenty typu OEM (Original Equipment Manufacturer).

– Dzięki pobliskim autostradom i lotnisku oraz możliwości współpracy z wysoko wykwalifikowaną kadrą Wrocław jest idealną lokalizacją dla pierwszego w Europie zakładu produkcyjnego skupiającego się na obsłudze naszych klientów motoryzacyjnych z całego regionu – mówi Sean Biddlecombe, dyrektor zarządzający Garmina dla rynku EMEA.

Wrocławskie zakłady już intensywnie przygotowują się do rozpoczęcia produkcji. W tym celu trwa rekrutacja inżynierów procesowych, techników i operatorów montażu. Łącznie zatrudnienie ma tu znaleźć nawet pół tysiąca osób. Prototypowa produkcja rozpocznie się jeszcze w tym roku. Pierwsze gotowe do użycia systemy elektronicznych urządzeń dla pojazdów spodziewane są w 2022 r.

Amerykańska firma Garmin jest jednym z największych na świecie producentów nawigacyjnych urządzeń konsumenckich. Spółka wytwarza produkty samochodowe, sportowe, żeglarskie, lotnicze i turystyczne. W 2020 r. jej przychody sięgnęły 1,35 mld dolarów, co oznacza, że mimo pandemii wzrosły aż o 23%. Zysk wyniósł z kolei 371 mln dol. – o 34% więcej niż rok wcześniej.

Jerzy Królikowski


Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami w geodezji i kartografii? Zapisz się na newsletter!


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS