wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-09-18| GIS, Mapy, Firma

TomTom otwiera biuro w Poznaniu. Będą nowe miejsca pracy

Holenderska firma TomTom – potentat na rynku nawigacji, otworzy w Poznaniu swój drugi (po Łodzi) oddział w Polsce. Pracę ma w nim znaleźć ponad 100 inżynierów.


TomTom otwiera biuro w Poznaniu. Będą nowe miejsca pracy

– Zainteresowanie firm takich jak TomTom, to dowód na to, że zagraniczni inwestorzy dostrzegają w Poznaniu duży potencjał. Dla mnie to jednoznaczny sygnał, że działania, które podejmujemy w mieście, przekładają się na ich konkretne decyzje – mówi prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. – Cieszę się, że swoją siedzibę będzie miała w Poznaniu kolejna duża światowa marka. Nie jest łatwo ściągnąć takiego pracodawcę do miasta z najniższym bezrobociem w Polsce, ponieważ firmy wiedzą, że nie znajdą tu najtańszych pracowników. Ale doskonałe kwalifikacje poznańskich specjalistów sprawiają, że warunki płacowe przestają być barierą. Dodatkowo cieszy mnie, że TomTom zdecydował się otworzyć swoją siedzibę w samym centrum miasta. Dobra praca przyciągnie tam wielu młodych, kreatywnych i pełnych energii ludzi, którzy będą mieli wpływ na dalsze kształtowanie się tego rejonu.

TomTom pracuje m.in. nad rozwiązaniami koniecznymi do wprowadzenia na rynek technologii inteligentnych miast oraz samochodów prowadzonych przez komputer. Oddział w Poznaniu będzie skupiał się na technologiach informatycznych do pozyskiwania danych z sensorów. Tutejsi pracownicy będą tworzyć oprogramowanie, które te dane interpretuje, oraz unikalny transakcyjny system produkcji nawigacyjnej bazy danych.

– Otwarcie nowego biura w Poznaniu świadczy o tym, jak bardzo istotna dla naszej firmy jest praca wykwalifikowanych inżynierów z Polski – komentuje Marcin Kmiecik, dyrektor ds. technologicznych działu Map w firmie TomTom. – Poznańskie zespoły będą pracowały nad usługami geolokalizacyjnymi, systemami nawigacyjnymi oraz niektórymi kluczowymi komponentami wykorzystywanymi w pojazdach autonomicznych, takich jak RoadDNA, oraz trójwymiarowe, nawigacyjne mapy HD. Posiadamy w tym obszarze szereg międzynarodowych patentów – dodaje.

Poznański oddział tworzyć będą inżynierowie, programiści i architekci IT mający wysokie kwalifikacje zawodowe i specjalistyczną wiedzę niezbędną do zajmowania się złożonymi systemami big data, sztuczną inteligencją, uczeniem maszynowym oraz automatyzacją przetwarzania informacji i produkcji oprogramowania. Firma szuka też młodych talentów i zapowiada współpracę ze start-upami.

– Nasi pracownicy będą tworzyć unikalne rozwiązania technologiczne – mówi Grzegorz Leopold, dyrektor Biura TomTom w Poznaniu. – Chcemy zbudować kadrę składającą się z wysoko wykwalifikowanych osób o otwartych umysłach, potrafiących rozwiązywać zagadnienia wymagające kreatywności i dużego zaangażowania. Poszukujemy programistów, architektów, inżynierów DevOps, ale także ekspertów IoT, Machine Learning i big data. Rozmawialiśmy już z profesorami poznańskich uczelni i wiemy, że zainteresowanie jest duże. Pracujemy w modelu, w którym zespoły mają dużą autonomię co do rozwoju własnych produktów. Jesteśmy zainspirowani tematyką i skalą platformy mapowej, którą współtworzymy. Również tym, że jest to produkt globalny, z którego korzystają światowi giganci.

Uroczyste otwarcie nowej powierzchni biurowej w centrum Poznania planowane jest na grudzień 2017 r. Obecnie firma zajmuje powierzchnię tymczasową i rekrutuje pracowników.

– W Poznaniu mamy jednych z najlepszych w całej Polsce studentów kierunków informatycznych – podkreśla Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. – Dlatego szczególnie zależy nam na przyciąganiu inwestorów, którzy będą mogli przyczynić się do rozwoju sektora IT w naszym mieście. Dzięki firmom takim jak TomTom możemy w Poznaniu tworzyć miejsca pracy bazujące na wiedzy i innowacyjności – powiedział.

Źródło: Poznan.pl


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@Lidia Konopielka... no nie daj boże żeby polskie, geodezyjne know-how uciekło z kraju, zaraz Holendrzy zaczną u siebie podgiki organizować. Odgrodźmy się od reszty świata i trzymajmy nasze know-how pod pierzyną na naszej "wyspie wolności".

Jak zwykle w Polsce będą pracować a całe know-how i tak będzie na granicą

2 komentarzezobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt