wiadomościprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-03-02| Firma

Garmin: rok 2022 bez wzrostu sprzedaży, ale z rekordami

W 2022 roku firma Garmin – popularny producent urządzeń nawigacyjnych, zmniejszyła swoje przychody o 2%.


Garmin: rok 2022 bez wzrostu sprzedaży, ale z rekordami

Z opublikowanego właśnie raportu finansowego tej amerykańskiej spółki wynika, że w ubiegłym roku wartość jej sprzedaży sięgnęła 4,86 mld dolarów. Względem poprzedniego roku oznacza to zatem spadek o 2% (dla porównania w poprzednim raporcie rocznym firma chwaliła się wzrostem przychodów na poziomie aż 19%). Jak wyjaśnia ten spadek Garmin, jest on w dużej mierze spowodowany znaczącym umocnieniem się dolara.

W podziale na segmenty produktów największy spadek sprzedaży (aż o 28%) zanotowano w dziale Fitness. Ale z drugiej strony w działach Outdoor, Aviation oraz Marine wypracowano nie tylko wzrosty (nawet o 17% w przypadku Outdoor), ale i pobito dotychczasowe rekordy sprzedaży.

Zysk operacyjny spółki wyniósł z kolei 1,03 mld dolarów, co względem roku poprzedniego oznacza spadek o 16%.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa


Reklama
reklama@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS