wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-03-01| GNSS, Mapy, Firma

Świetne wyniki finansowe Garmina w czasach pandemii

Mimo spowolnienia gospodarczego spowodowanego pandemią koronawirusa amerykański producent sprzętu nawigacyjnego – firma Garmin, zwiększył w 2020 roku swoje przychody aż o 11%.


Świetne wyniki finansowe Garmina w czasach pandemii <br />
Jedna z niedawnych nowości Garmina - zegarek Tactic Delta
Jedna z niedawnych nowości Garmina - zegarek Tactic Delta

Roczna wartość sprzedaży tej spółki sięgnęła 4,19 mld dolarów, przy czym największe wzrosty zanotowano w segmentach Fitness, Outdoor oraz Marine (między 23 a 29%). Spadki przychodów dotknęły z kolei produkty z działów Auto (16%) oraz Aviation (15%). Co ciekawe, jest to już piąty rok z rzędu, gdy Garmin notuje wzrost przychodów. Czy bieżący będzie szóstym? Na to liczą władze spółki, prognozując przychody w wysokości 4,6 mld dolarów.

Zysk operacyjny Garmina wyniósł z kolei 1,05 mld dolarów, co w porównaniu z rokiem 2019 oznacza wzrost o 11%.

Rok 2020 r. spółka zaliczy z pewnością do udanych, choć z drugiej strony na jej wizerunku pojawiła się w tym okresie istotna rysa związana z atakiem hakerskim z lipca. Jego konsekwencją było zaszyfrowanie danych o aktywności swoich użytkowników. Po kilku dniach problem rozwiązano, choć prawdopodobnie było to efektem wpłacenia okupu. Sama spółka nie odniosła się do tych rewelacji, natomiast według informacji serwisu BleepingComputer.com okup mógł wynieść 10 mln dolarów, co – jak widać po wynikach Garmina – nie było raczej dla tej firmy znaczącą kwotą.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS