Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-03-13| GIS, Teledetekcja, Przetargi

Rusza skanowanie laserowe 3 województw

Główmy Urząd Geodezji i Kartografii podpisał cztery umowy o łącznej wartości 6,6 mln zł na lotnicze skanowanie laserowe kraju.


Rusza skanowanie laserowe 3 województw <br />
Masyw Tarnicy na danych z lotniczego skanowania (źródło: Geoportal.gov.pl)
Masyw Tarnicy na danych z lotniczego skanowania (źródło: Geoportal.gov.pl)
Rusza skanowanie laserowe 3 województw <br />
Zakres skanowania laserowego 12 pkt/m kw. (podpisana właśnie umowa dotyczy cz. III)
Zakres skanowania laserowego 12 pkt/m kw. (podpisana właśnie umowa dotyczy cz. III)

Kontrakty są pokłosiem dwóch przetargów rozpisanych przez GUGiK na przełomie tego i ubiegłego roku. Przedmiotem pierwszego było pozyskanie chmury punktów o gęstości 4 pkt/m kw. i opracowania na jej podstawie numerycznych modeli terenu i pokrycia terenu. Dane te mają zostać przygotowane dla całych województw: świętokrzyskiego (11,2 tys. km kw.), podkarpackiego (16,5 tys. km kw.) oraz małopolskiego (13,8 tys. km kw.) za wyjątkiem wybranych miast.

Prace zrealizuje konsorcjum firm Gispro Szczein, MGGP Aero Tarnów oraz OPEGIEKA Elbląg. Za wykonanie skanowania i opracowanie danych wysokościowych spółki te otrzymają 4,76 mln zł, co stanowi ponad 3/4 budżetu zamówienia GUGiK. Termin wykonania umowy wyznaczono na 15 grudnia br.

Przedmiotem kolejnej podpisanej właśnie umowy jest opracowanie ortofotomapy w rozdzielczości 5 cm i danych wysokościowych o gęstości 12 pkt/m kw. dla wybranych miast położonych w województwie podkarpackim i małopolskim (łącznie 2840 km kw. – patrz mapa obok, cz. III). Również te prace zrealizuje konsorcjum spółek Gispro Szczein, MGGP Aero Tarnów oraz OPEGIEKA Elbląg. Otrzyma za to 1,88 mln zł. Na realizację umowy ma ono czas do 15 grudnia br.

Oprócz tego w przetargu tym na rozstrzygnięcie czekają jeszcze dwie części, tj. dotyczące pozyskania danych dla miast w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim i świętokrzyskim.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bolesławiec w 3D
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS