wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-02-10| Teledetekcja, Przetargi

Trzech chętnych do lotniczego skaningu 3 województw

W przetargu Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii na lotnicze skanowanie laserowe 41,5 tys. km kw. wystartowało trzech oferentów.


Trzech chętnych do lotniczego skaningu 3 województw <br />
Masyw Tarnicy na danych z lotniczego skanowania (źródło: Geoportal.gov.pl)
Masyw Tarnicy na danych z lotniczego skanowania (źródło: Geoportal.gov.pl)
Trzech chętnych do lotniczego skaningu 3 województw <br />
Zakres zamówienia
Zakres zamówienia

Przypomnijmy, że zamówienie dotyczy pozyskania chmury punktów o gęstości 4 pkt/m kw. i opracowania na jej podstawie numerycznych modeli terenu i pokrycia terenu. Dane te mają zostać przygotowane dla całych województw: świętokrzyskiego (11,2 tys. km kw.), podkarpackiego (16,5 tys. km kw.) oraz małopolskiego (13,8 tys. km kw.) za wyjątkiem wybranych miast.

Zamówienie podzielono na trzy części – odrębne dla każdego województwa. Największym zainteresowaniem cieszyły się prace w województwie świętokrzyskim. Do tej części złożono bowiem aż trzy oferty. Przedstawiły je:

  • konsorcjum firm OPEGIEKA Elbląg, Gispro Szczecin i MGGP Aero Tarnów (wartość: 1,29 mln zł);
  • konsorcjum firm Visimind Olsztyn oraz Georeal i Primis z Czech (1,31 mln zł);
  • KPGeo Kraków (1,91 mln zł).

W pozostałych dwóch częściach wystartowało jedynie konsorcjum firm MGGP Aero, Gispro i OPEGIEKA. Województwo podkarpackie jest ono gotowe zeskanować za 1,90 mln zł, a małopolskie – za 1,57 mln zł.

Łącznie suma wszystkim najtańszych ofert opiewa na 4,76 mln zł, podczas gdy GUGiK gotowy jest wydać na te prace nawet 6,18 mln zł.

Termin realizacji zamówienia upływa 15 grudnia br.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Galileo pomaga stworzyć ekologiczne fajerwerki
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS