wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-01-30| Teledetekcja, Przetargi

Dwóch chętnych do pozyskania danych fotogrametrycznych dla miast

Dwa konsorcja składające się łącznie z 5 firm wystartowały w przetargu Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii na lotniczy skaning laserowy oraz pozyskanie ortofotomapy dla wybranych miast we wschodniej części naszego kraju.


Dwóch chętnych do pozyskania danych fotogrametrycznych dla miast <br />
Wizualizacja chmury punktów ALS dla Rzeszowa (fot. Geoportal.gov.pl)
Wizualizacja chmury punktów ALS dla Rzeszowa (fot. Geoportal.gov.pl)
Dwóch chętnych do pozyskania danych fotogrametrycznych dla miast <br />
Zakres zamówienia (źródło: GUGiK)
Zakres zamówienia (źródło: GUGiK)

W ramach zamówienia ma zostać wykonany lotniczy skaning laserowy w gęstości 12 pkt/m kw., a na jego podstawie opracowane zostaną numeryczne modele terenu i pokrycia terenu. Elementem zamówienia jest ponadto pozyskanie zdjęć lotniczych i wykonanie na ich podstawie ortofotomapy w rozdzielczości 5 cm. Powyższe dane mają zostać przygotowane dla wybranych miast w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim i małopolskim. Łącznie pokryją 1566 arkuszy, co przekłada się na powierzchnię 8057 km kw.

Zamówienie podzielono na trzy części (patrz mapa obok). Do przetargu na te prace stanęły dwa konsorcja. Pierwsze, w składzie OPEGIEKA Elbląg, Gispro Szczecin oraz MGGP Aero Tarnów, przedstawiło oferty do wszystkich części. Drugie, w składzie Tukaj Mapping Central Europe Kraków oraz BSF Swissphoto z Niemiec, wystartowało tylko w części 1 oraz 2. Co ważne, w obu przypadkach polsko-niemieckie konsorcjum złożyło oferty nieznacznie tańsze od swojego konkurenta. Dla cz. 1 jego propozycja opiewa na 1,96 mln zł (o 127 tys. zł taniej od konkurencji), a dla cz. 2 – 1,79 mln zł (o 36 tys. zł taniej). Z kolei wartość oferty polskiego konsorcjum dla cz. 3 wyniosła 1,88 mln zł.

Łącznie suma najtańszych ofert wynosi zatem 5,63 mln zł, co stanowi 83% budżetu GUGiK.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS