wiadomościprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-03-08| GIS, Teledetekcja, Firma

Esri docenia ICEYE za radarowe analizy powodziowe

Polsko-fińska firma ICEYE została nagrodzona przez Esri – producenta pakietu ArcGIS, tytułem Top Startup Partner.


Esri docenia ICEYE za radarowe analizy powodziowe

Wyróżnienie wręczono podczas dorocznej konferencji partnerów Esri, która w tym roku odbyła się w Palm Springs w dniach 4–6 marca. Nagrodę przyznano w uznaniu za „duże możliwości rozwoju we współpracy w Esri”.

Polsko-fińska spółka ICEYE znana jest przede wszystkim jako operator największej konstelacji małych obserwacyjnych satelitów radarowych (obecnie składa się z 16 aparatów). Ale oprócz dostarczania surowych danych firma zajmuje się też wykonywaniem na ich podstawie analiz przestrzennych. Jednym z przykładów są mapy powodziowe, które wykonano już dla 100 kataklizmów. Dzięki krótkiemu czasowi rewizyty dane z satelitów ICEYE pozwalają dla dowolnego obszaru na Ziemi bardzo szybko opracować mapy prezentujące nie tylko zasięg zalania, ale również głębokości podtopień. To istotnie usprawnia nie tylko zarządzanie kryzysowe i prowadzenie akcji ratunkowej, ale również szacowanie szkód.

Wyróżnienie od Esri wynika głównie z tego, że analizy te dostępne są bezpośrednio z poziomu pakietu ArcGIS. – Nasze partnerstwo z Esri umożliwia firmom uwolnienie pełnego potencjału analiz ICEYE dotyczących katastrof naturalnych – powiedział Paul Barron, global head of partnerships w firmie ICEYE. – Wprowadzając nasze dane o zagrożeniach bezpośrednio do procesów decyzyjnych organizacji pierwszej linii, od agencji rządowych i służb ratowniczych po firmy ubezpieczeniowe, możemy o wiele bardziej ułatwić szybką reakcję opartą na danych, niż było to możliwe wcześniej – podkreśla.

Źródło: ICEYE, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wyprawa BARI 1976
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa


Reklama
reklama@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS