wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-11-08| Teledetekcja, Firma

Fuzja Velodyne i Ouster. Wkrótce powstanie lidarowy gigant

Amerykańskie firmy Velodyne i Ouster – czołowi producenci skanerów laserowych na masowy rynek, zawarły porozumienie dotyczące fuzji obu przedsiębiorstw.


Fuzja Velodyne i Ouster. Wkrótce powstanie lidarowy gigant

Obie spółki specjalizują się w produkcji tanich, niewielkich i kompaktowych lidarów. Swoją ofertę kierują przede wszystkim do twórców różnego rodzaju rozwiązań autonomicznych, choć ich sensory znajdują coraz powszechniejsze zastosowanie również w geodezji i kartografii, szczególnie w mobilnych i dronowych systemach skanowania.

W roku 2021 firma Velodyne wypracowała 62 mln dolarów przychodów, a rok zakończyła stratą w wysokości 212 mln dolarów. W tym samym okresie przychód Oustera wyniósł 34 mln dol., a strata – 94 mln dol.

Jak przekonują przedstawiciele Velodyne i Ouster, fuzja oznacza wiele korzyści nie tylko dla tych biznesów, ale również dla użytkowników technologii obu tych marek. Pozwoli chociażby zredukować koszty nawet o 75 mln dolarów, umożliwi też zwiększenie wolumenu produkcji oraz obniżenie cen skanerów. Spółki liczą ponadto, że transakcja otworzy drogę do jeszcze szybszego rozwoju technologicznego lidarów, w tym lepszego dopasowania ich do różnorodnych specjalistycznych zastosowań.

W wyniku fuzji nowym CEO powstałej spółki zostanie Angus Pacala z Oustera, zarządem będzie zaś kierować Ted Tewksbury z Velodyne. Sam zarząd będzie się natomiast składał z ośmiu członków – po czterech z obu firm.

– Lidar to cenna technologia umożliwiająca rozwój autonomicznych rozwiązań, z możliwością radykalnej poprawy wydajności, produktywności, bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju świata w ruchu. Naszym celem jest stworzenie dynamicznej i zdrowej branży lidarowej poprzez oferowanie zarówno niedrogich, jak i wysokowydajnych czujników, aby stymulować ich masowe wdrażanie w szerokiej gamie zastosowań, a także poprzez tworzenie efektu skali, aby napędzać rentowny i zrównoważony wzrost przychodów – powiedział Ted Tewksbury, dyrektor generalny Velodyne.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Uber "naprawia" GPS w miastach
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS