Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-10-31| GNSS, Geodezja, Edukacja

Prace geodetów docenione przez POLSA

Polska Agencja Kosmiczna (POLSA) przyznała nagrody za najlepsze prace dyplomowe z zakresu badań kosmicznych. Była to już piąta edycja konkursu, a jednocześnie premierowa, jeśli chodzi o prace doktorskie. Warto zauważyć, że w gronie laureatów znaleźli się dwaj geodeci.


Prace geodetów docenione przez POLSA <br />
W środku dr inż. Grzegorz Bury, autor zwycięskiej pracy doktorskiej (fot. POLSA)
W środku dr inż. Grzegorz Bury, autor zwycięskiej pracy doktorskiej (fot. POLSA)
Wyniki ogłoszono podczas dwudniowej Studenckiej Konferencji Kosmicznej Wrocław 2022, która odbywała się w gościnnych murach Politechniki Wrocławskiej. W sumie do udziału w konkursie zgłoszono 5 prac inżynierskich, 18 licencjackich, 20 magisterskich i 6 doktorskich.

W kategorii prac doktorskich najlepsza okazała się praca dr. inż. Grzegorza Burego z Instytutu Geodezji i Geoinformatyki Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu pt. „Precise orbit determination of GNSS satellites using microwave and laser ranging data” (autorowi przyznano nagrodę w wysokości 6 tys. zł).

Natomiast wyróżnienie (i nagrodę w wysokości tysiąca zł) w kategorii prac magisterskich przyznano doktorantowi w IGiG UP Filipowi Gałdynowi za pracę pt. „Budowa serwisu do analizy dostępności i kompletności plików RINEX na stacjach sieci IGS MGEX” (promotor dr inż. Radosław Zajdel).

Źródło: POLSA, AW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS