Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-10-26| Geodezja, Sprzęt, Software

Intergeo 2022: wybrano najlepsze produkty i pomysły naukowe

Podczas ubiegłotygodniowych międzynarodowych targów Intergeo (Essen, 18-20 października) poznaliśmy zwycięzców konkursów na najlepsze urządzenie i oprogramowanie pomiarowe oraz na najciekawsze badania naukowe w zakresie geodezji.


Intergeo 2022: wybrano najlepsze produkty i pomysły naukowe
Intergeo 2022: wybrano najlepsze produkty i pomysły naukowe <br />
Leica AP20 AutoPole
Leica AP20 AutoPole
Intergeo 2022: wybrano najlepsze produkty i pomysły naukowe <br />
VRscan3D
VRscan3D

Najbardziej innowacyjne produkty pomiarowe wybrano w ramach dorocznego konkursu „Wichmann Innovations Award”. W tym roku o statuetkę tę walczyły 3 urządzenia oraz 6 aplikacji. W kategorii Hardware zwyciężyła szwajcarska Leica Geosystems z produktem AP20 AutoPole. Jest to rozwiązanie kompensujące wychylenie tyczki przy pomiarach tachimetrycznych, a także automatycznie uwzględniające wysokość pryzmatu.

Laureatem w kategorii Software został z kolei VRscan3D – utworzony na niemieckiej uczeni Jade Hochschule wirtualny symulator naziemnego skanera laserowego. Rozwiązanie bazuje na wykorzystywanym w grach komputerowych silniku UnReal i umożliwia zdalną naukę obsługi wybranych modeli lidarów.

Nowością podczas tegorocznych targów był konkurs „Intergeo Next Generation Science and Geoinnovation Award”, który ma promować najciekawsze pomysły badawcze młodych naukowców. Zwycięzcą I edycji został Steffen Becker z Karlsruher Institut für Technologie (KIT) za pracę magisterką poświęconą wykorzystaniu dronów w monitorowaniu ruchu drogowego. Na II i III miejscu uplasowali się absolwenci Uniwersytetu w Bonn. II lokatę zdobył Dorian Baltzer za pracę poświęconą wizualizacji wpływu nowej infrastruktury na czasy przejazdu komunikacją publiczną. III miejsce zajął zaś Gereon Tombrink za badania nad ewaluacją kinematycznych systemów pomiarowych.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 1
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS