wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-09-19| Geodezja, Imprezy

Intergeo już za miesiąc. Czy targi wrócą do przedpandemicznej formy?

Już za niecały miesiąc (18 października) w niemieckim Essen ruszy 28. edycja międzynarodowych targów geodezyjnych Intergeo. Czego można spodziewać się po tym wydarzeniu?


Intergeo już za miesiąc. Czy targi wrócą do przedpandemicznej formy?

W ostatnich dwóch latach z powodu pandemii impreza ta przeszła przez ciężkie czasy. Edycja z roku 2020 odbyła się jedynie w formie zdalnej i zgromadziła raptem 230 wirtualnych wystawców. Wprawdzie rok później na targi można już było udać się osobiście do Hanoweru, to jednak swoją ofertę prezentowało tam raptem około 250 firm i instytucji. Dla porównania w poprzednich, przedpandemicznych latach bywało ich nawet ponad 700! Oczywiście niewielka liczba stoisk przełożyła się też na znacznie mniejszą liczbę zwiedzających.

Jak będzie w tym roku?

Podobnie jak rok temu targi odbywać się będą w formie hybrydowej – można będzie zatem zwiedzać stoiska wystawców wirtualnie, za pomocą specjalnie przygotowanej platformy. Swój udział w wydarzeniu zadeklarowało na razie około 430 firm. Jest to zatem wynik znacznie lepszy niż w dwóch ostatnich latach, choć wciąż daleki od sytuacji sprzed pandemii.

Jak zapowiadają organizatorzy, tegoroczna 28. edycja targów ma koncentrować się na takich zagadnieniach jak cyfrowe bliźniaki oraz wykorzystanie modelowania informacji o budynkach. Ponadto swoją obecność znów mocno akcentować będą drony. Intergeo po raz kolejny towarzyszyć będzie bowiem poświęcone bezzałogowcom wydarzenie Interaerial Solutions (jest stałym elementem tych targów już od 2014 r.). Nie zabraknie też pokazów maszyn na zewnątrz hal targowych.

W Essen będzie także skromna polska reprezentacja. Własne stoiska zapowiadają firmy OPEGIEKA z Elbląga oraz Warszawskie Przedsiębiorstwo Geodezyjne. Na targach obecna będzie ponadto dynamicznie rozwijająca się polsko-fińska spółka Iceye działająca w obszarze satelitarnej teledetekcji radarowej.

Targi Intergeo 2022 odbędą się w Essen w dniach 18-20 października.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS