wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-07-20| GIS

Geo-System uruchomił Geoportal w 3D

Stołeczna firma Geo-System udostępniła we wtorek (19 lipca) nowy portal mapowy służący do wizualizacji danych przestrzennych w trzech wymiarach. Jakie warstwy można w nim przeglądać?


Geo-System uruchomił Geoportal w 3D

Serwis dostępny jest pod adresem geoportal3d.pl i ma stanowić uzupełnienie działającego już od 2017 r. Geoportalu Otwartych Danych Przestrzennych. W związku z tym w tym drugim portalu umożliwiono łatwe przejście do nowej witryny. W tym celu w widoku 2D wystarczy wybrać z menu kontekstowego przycisk „Pokaż w Geoportal3D”, by uzyskać podobny widok danych, tyle że w trzech wymiarach.

Na dziś w serwisie tym możemy przeglądać warstwy: granic administracyjnych, działek i budynków z EGiB, adresów z EMUiA, miejscowych planów zagospodarowania, uzbrojenia terenu (GESUT) oraz obiektów topograficznych (BDOT500). Dostępne są również modele 3D zabudowy pochodzące z otwartego projektu OpenStreetMap. Warstwy te prezentowane są na podkładzie ortofotomapy GUGiK oraz numerycznego modelu terenu Cesium World Terrain.

Nowy geoportal bazuje na technologii Cesuim ion amerykańskiej firmy Cesium. Korzystanie z niego nie wymaga instalowania jakichkolwiek wtyczek i możliwie jest także na przeglądarkach mobilnych.

Jak zapewnia Geo-System, serwis ma być systematycznie rozwijany.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS