wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-07-20| GIS

Geo-System uruchomił Geoportal w 3D

Stołeczna firma Geo-System udostępniła we wtorek (19 lipca) nowy portal mapowy służący do wizualizacji danych przestrzennych w trzech wymiarach. Jakie warstwy można w nim przeglądać?


Geo-System uruchomił Geoportal w 3D

Serwis dostępny jest pod adresem geoportal3d.pl i ma stanowić uzupełnienie działającego już od 2017 r. Geoportalu Otwartych Danych Przestrzennych. W związku z tym w tym drugim portalu umożliwiono łatwe przejście do nowej witryny. W tym celu w widoku 2D wystarczy wybrać z menu kontekstowego przycisk „Pokaż w Geoportal3D”, by uzyskać podobny widok danych, tyle że w trzech wymiarach.

Na dziś w serwisie tym możemy przeglądać warstwy: granic administracyjnych, działek i budynków z EGiB, adresów z EMUiA, miejscowych planów zagospodarowania, uzbrojenia terenu (GESUT) oraz obiektów topograficznych (BDOT500). Dostępne są również modele 3D zabudowy pochodzące z otwartego projektu OpenStreetMap. Warstwy te prezentowane są na podkładzie ortofotomapy GUGiK oraz numerycznego modelu terenu Cesium World Terrain.

Nowy geoportal bazuje na technologii Cesuim ion amerykańskiej firmy Cesium. Korzystanie z niego nie wymaga instalowania jakichkolwiek wtyczek i możliwie jest także na przeglądarkach mobilnych.

Jak zapewnia Geo-System, serwis ma być systematycznie rozwijany.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Zwycięski projekt studentów AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS