wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-05-05| Geodezja, Firma, Ludzie

Prezes OPEGIEKA odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

3 maja prezes OPEGIEKA Elbląg Adam Augustynowicz został odznaczony przez wojewodę warmińsko-mazurskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W uzasadnieniu napisano: „Za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju innowacyjności i wzrostu konkurencyjności polskiej gospodarki”.


Prezes OPEGIEKA odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski <br />
Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Henryk Chojecki i prezes OPEGIEKA Adam Augustynowicz
Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Henryk Chojecki i prezes OPEGIEKA Adam Augustynowicz

Adam Augustynowicz jest specjalistą ds. systemów informacji przestrzennej, absolwentem Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie (obecnie UWM) w zakresie geodezji gospodarczej.
Jak podkreśla OPEGIEKA w komunikacie prasowym, od pierwszego dnia pracy w elbląskiej spółce (1993 r.) Adam Augustynowicz zaangażowany jest w prace badawczo-rozwojowe w przedsiębiorstwie. Ogromna przekrojowa wiedza interdyscyplinarna, duża wyobraźnia zawodowa, innowacyjność, pracowitość, umiejętność kierowania zespołami badawczymi – to unikalne cechy odznaczonego.
Od 2000 roku jest liderem przemian technologicznych, kreatorem nowego przedsiębiorstwa opartego na wiedzy, wartościach intelektualnych, który z sukcesem implementuje wyniki prac badawczo-rozwojowych. Zbudował model przedsiębiorstwa XXI wieku unikalny nie tylko w Polsce, ale i Europie, z potencjałem do dalszego rozwoju.

Najważniejsze dokonania Adama Augustynowicza:
• 1993–1995 – współtworzenie oprogramowania Nobel oraz tzw. „standardu elbląskiego tworzenia map numerycznych”;
• 1996–1997 – pionierskie w kraju wdrożenie technologii fotogrametrii cyfrowej;
• 1997 – uruchomienie pierwszego w kraju numerycznego ODGiK-u;
• 1998–2001 – kierowanie zespołem wdrażającym System Zarządzania Numerycznym Planem Generalnym PKN Orlen;
• 2007–2013 – transformacja OPEGIEKA w Centrum Badawczo-Rozwojowe zwieńczone Statusem CBR;
• 2011–2022 – uruchomienie profesjonalnego Data Center; wdrożenie technologii big data i sieci neuronowych do automatyzacji procesów przetwarzania, w szczególności danych teledetekcyjnych;
• 2011–2022 – utworzenie Zakładu Fotolotniczego wyposażonego w 4 platformy lotnicze wraz z sensorami (wielkoformatowe kamery lotnicze, skanery, kamery ukośne).

Źródło: OPEGIEKA Elbląg


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS