wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-04-20| Geodezja, Prawo

Już tylko kilka promili papierowych operatów

Przez cały marzec do PZGiK wpłynęły raptem 422 operaty w postaci papierowej, z czego część niezgodnie z obowiązującym prawem – wynika z danych GUGiK.


Już tylko kilka promili papierowych operatów

Z przeprowadzonej przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii ankiety wynika, że w marcu br. operaty papierowe stanowiły raptem 0,4% wszystkich operatów przyjętych do zasobu (a było ich łącznie 98,8 tys.). Dla porównania w lutym wskaźnik ten wyniósł 2%, w styczniu 16%, a w grudniu 2021 r. – 50%. Ten systematyczny spadek jest oczywiście spowodowany zapisami rozporządzenia o standardach geodezyjnych, które dopuszczały składanie do PZGiK analogowej dokumentacji tylko do 31 grudnia 2021 r.

Wspomniane 422 operaty papierowe dotyczyły głównie prac geodezyjnych zgłoszonych przed 31 lipca 2020 r., dla których zgodnie z art. 10 ust. 1 pkt 4 nowelizacji Prawa geodezyjnego i kartograficznego z 2020 roku obsługa zgłoszeń rozpoczętych przed tym dniem może odbywać się jeszcze na starych zasadach.

Ale jednocześnie 4 operaty w powiecie poznańskim i 6 w puckim zostało przyjętych w postaci papierowej wbrew obowiązującym przepisom – czytamy w komunikacie GUGiK.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wypis lub wyrys przez ePUAP
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS