Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-03-01| GIS, Mapy, Firma

Tylko jeden chętny do konkursu GUGiK na generalizację BDOT10k

W konkursie głównego geodety kraju na opracowanie narzędzi do automatycznej generalizacji i redakcji kartograficznej BDOT10k na potrzeby generowania map topograficznych 1:50 000 wystartowała tylko jedna firma.


Tylko jeden chętny do konkursu GUGiK na generalizację BDOT10k <br />
Fragment archiwalnej mapy topograficznej 1:50 000 (źródło: Geoportal.gov.pl)
Fragment archiwalnej mapy topograficznej 1:50 000 (źródło: Geoportal.gov.pl)

Chęć udziału zgłosiła jedynie firma Globema, a po zweryfikowaniu przez GUGiK spełnienia niezbędnych wymagań została ona dopuszczona do udziału w konkursie. W związku z tym ma ona czas do końca maja, by zgodnie z regulaminem przedstawić swoją pracę.

Globema jest stołeczną firmą geoinformatyczną, która zajmuje się dostarczaniem oprogramowania geoprzestrzennego m.in. dla branż telekomunikacyjnej, energetycznej, logistycznej, handlowej czy ciepłowniczej. Jest ponadto krajowym dystrybutorem oprogramowania firmy Safe Software, w szczególności pakietu FME, który zgodnie z wymogami konkursu GUGiK ma być wykorzystany w przygotowaniu pracy konkursowej.

Przypomnijmy, że efektem postępowania ma być dostarczenie narzędzi, które będą w stanie pobrać dane BDOT10k w formacie GML dla dowolnego fragmentu kraju oraz dokonać w sposób całkowicie automatyczny ich generalizacji i redakcji kartograficznej, generując arkusz mapy topograficznej 1:50 000 wraz z marginaliami. Rozwiązania te mają korzystać również z danych Państwowego rejestru nazw geograficznych (PRNG) oraz numerycznych modeli terenu z PZGiK. Częścią pracy konkursowej mają być ponadto biblioteki symboli dla oprogramowania QGIS bądź ArcMap, które pozwolą wyświetlić wynikowy plik GML z zachowaniem odpowiedniej kolejności i symbolizacji.

Dla autora zwycięskiej pracy przewidziano nagrodę w wysokości 80 000 zł netto.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS