wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-12-01| Geodezja, Prawo

Narada robocza pomorskiej SGiK

26 listopada w formie wideokonferencji odbyła się narada robocza pomorskiego wojewódzkiego inspektora nadzoru geodezyjnego i kartograficznego z organami administracji geodezyjnej i kartograficznej województwa pomorskiego.


Narada robocza pomorskiej SGiK

W naradzie wzięli udział geodeta województwa pomorskiego, geodeci powiatów i miast na prawach powiatów województwa pomorskiego oraz pracownicy Urzędu Marszałkowskiego, starostw powiatowych i urzędów miast na prawach powiatu realizujących zadania administracji geodezyjnej i kartograficznej.

W pierwszej części spotkania poświęconej sprawom bieżącym pomorski WINGiK Andrzej Żylis zwrócił m.in. uwagę na obowiązek przestrzegania terminów weryfikacji wyników zgłoszonych prac geodezyjnych, przedstawiając analizę terminowości weryfikacji z 3 ostatnich kwartałów 2021 roku. Omówił również stan udostępniania danych przestrzennych za pomocą usług sieciowych, na podstawie prowadzonej przez GGK ewidencji zbiorów i usług danych przestrzennych. Podkreślił, że łatwy dostęp do darmowych danych przestrzennych jest kluczowy zarówno dla zwiększenia sprawności działania administracji geodezyjnej i kartograficznej, jak i dla samego wizerunku tej administracji działającej m.in. dla obywateli. Podczas omawiania tego zagadnienia Tomasz Kuźmicki, pracownik Wojewódzkiej Inspekcji Geodezyjnej i Kartograficznej, zademonstrował uczestnikom narady praktyczne zalety udostępniania danych przestrzennych za pomocą usługi pobierania WFS. Pomorski WINGiK podziękował również tym powiatom, które uruchomiły system elektronicznych narad koordynacyjnych i zachęcił pozostałe powiaty do zastosowania tego rozwiązania w swoich jednostkach.

Druga część narady poświęcona była na omówienie zagadnień problemowych przesłanych przez geodetów powiatowych – związanych głównie z nowelizacją Prawa geodezyjnego i kartograficznego oraz nowymi rozporządzeniami wykonawczymi do tej ustawy. Panel ten poprowadzili: pomorski WINGIK oraz kierownik Oddziału Geodezji i Kartografii w WIGiK Alicja Frydrych.

W trzeciej części spotkania głos zabrał geodeta powiatowy w Starostwie Powiatowym w Bytowie Karol Koss, który omówił problemy związane z procedurą postępowania administracyjnego w sprawie ustalenia gleboznawczej klasyfikacji gruntów. W tej części spotkania udział wzięła również dyrektor Wojewódzkiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych w Gdańsku Ewa Witkowska wraz ze swoimi współpracownikami. Pomorski WINGiK uznał ten temat za bardzo istotny i warty kontynuacji w szerszym wymiarze na kolejnych naradach roboczych.

W naradzie wzięło udział ponad 70 osób, co potwierdza, że inicjatywa cyklicznych spotkań roboczych cieszy się coraz większym zainteresowaniem, nie tylko geodetów powiatowych, ale również pracowników merytorycznych wydziałów realizujących zadania administracji geodezyjnej i kartograficznej.

Linki do prezentacji

Źródło: PUW w Gdańsku


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS