Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-11-26| Geodezja

Konkurs GUGiK na quasi-geoidę rozstrzygnięty

Główny Urząd Geodezji i Kartografii wskazał zwycięzcę konkursu na opracowanie nowego modelu quasi-geoidy. Opracowanie posłuży do przeliczeń wysokości elipsoidalnych z układu PL-ETRF2000-GRS80h do wysokości normalnych PL-EVRF2007-NH.


Konkurs GUGiK na quasi-geoidę rozstrzygnięty

Oceniając prace, sąd konkursowy brał pod uwagę następujące kryteria:

  • spójność opracowanego modelu z systemem wysokości normalnych realizowanym przez geodezyjną osnowę wysokościową,
  • przegląd dostępnych danych źródłowych wraz z uzasadnieniem wyboru danych do opracowania proponowanego modelu quasi-geoidy,
  • przegląd i ocena najważniejszych metod wyznaczania modeli geoidy i quasi-geoidy wraz z uzasadnieniem wybranej bądź opracowanej metody wyznaczenia modelu,
  • kompletność dokumentacji.

Najwięcej punktów (14,5) zdobył Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Na kolejnych miejscach uplasowali się: prof. Roman Kadaj (11,193 pkt) oraz Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej (2,624 pkt).

Pracy Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej nie poddano ocenie, powołując się na pkt 11.5 regulaminu (zgodnie z nim „prace konkursowe, które nie spełniają wymagań określonych w niniejszym. Regulaminie lub których sposób opakowania i oznakowania lub umieszczone na nich informacje będą naruszały zasady zapewnienia anonimowości, zostaną odrzucone i nie będą podlegały ocenie Sądu Konkursowego”).

Za zwycięstwo w konkursie Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu otrzyma 80 tys. zł.

Jak wyjaśnia GUGiK, wyniki jego pracy zostaną opublikowane na stronie internetowej Urzędu po podpisaniu umowy ze zwycięzcą i przeniesieniu praw autorskich.


Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami w geodezji i kartografii? Zapisz się na newsletter!

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS