Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-06-22| Geodezja

Pięciu chętnych do wykonania geoidy dla GUGiK

Do konkursu Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii na opracowanie nowego modelu quasi-geoidy służącej do przeliczeń wysokości z układu PL-ETRF2000-GRS80h do wysokości normalnych PL-EVRF2007-NH zgłosiło się 5 uczestników.


Pięciu chętnych do wykonania geoidy dla GUGiK

Są to:

  • prof. Roman Kadaj,
  • Politechnika Gdańska,
  • Politechnika Warszawska,
  • SINUS S.C. Wielgosz, Seta, Kurpiński,
  • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

Aktualnie trwa badanie przesłanych wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie pod kątem spełnienia wymagań zawartych w regulaminie. Termin składania prac konkursowych mija natomiast 29 października. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 80 tys. zł netto.

Konkurs z pytaniami

Z pytań przesłanych do GUGiK wynika, że wśród niektórych potencjalnych wykonawców forma konkursu oraz niektóre zapisy regulaminu budzą kontrowersje. Częściowo pokrywają się one z uwagami prof. Jerzego Rogowskiego, które przedstawiliśmy w ubiegłym tygodniu na Geoforum.pl.

Jeden z zainteresowanych konkursem zauważył np., że mogą w nim startować podmioty, które nie wykonały dotychczas żadnego modelu geoidy. Urząd obstaje jednak przy dotychczasowym brzmieniu wymagań. W innej uwadze podkreślono, że wartość przedmiotu konkursu dalece przewyższa wysokość nagrody. Co więcej, konkurs wymaga wykonania całości opracowania (kilkumiesięcznej pracy analitycznej i obliczeniowej), po której wynagrodzenie otrzyma tylko jedna, nagrodzona praca. I w tym przypadku GUGiK nie zdecydował się na zmianę regulaminu.

Na wniosek jednego z podmiotów ograniczono natomiast zasięg przestrzenny opracowania z φ 48°-56° i λ 13°-25° do φ 48,8°-55,2° i λ 13,8°-24,3°. W projekcie umowy uregulowano ponadto możliwość dalszego wykorzystania przez wykonawcę wyników swoich prac wykonanych w ramach tego konkursu.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS