wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-11-25| Software

Sporo chętnych do wykonania mapy pni dla Warszawy

W przetargu warszawskiego ratusza na wykonanie mapy lokalizacji pni drzew wystartowało 9 firm.


Sporo chętnych do wykonania mapy pni dla Warszawy <br />
fot. OPZ przetargu
fot. OPZ przetargu
Sporo chętnych do wykonania mapy pni dla Warszawy <br />
Zakres zamówienia (fot. OPZ przetargu)
Zakres zamówienia (fot. OPZ przetargu)

Zamawiający gotowy jest wyłożyć na to opracowanie nieco ponad 1,5 mln zł. Tymczasem najtańsza oferta, przedstawiona przez stołeczną spółkę KartGIS, opiewa na połowę tej kwoty (726 tys. zł). Najdroższą propozycję (o wartości 1,39 mln zł) złożyło z kolei konsorcjum firm Grima Architektura i Krajobraz oraz IWING.

Zestawienie ofert

Zgodnie z dokumentacją przetargu mapę należy wykonać na podstawie materiałów źródłowych pozyskanych samodzielnie przez wykonawcę oraz przekazanych przez zamawiającego, w tym: mapy zasadniczej, Mapy Koron Drzew, ukośnych i pionowych zdjęć lotniczych, Bazy Zieleni, a także wcześniejszej mapy pni.

Wynikowe opracowanie ma pokrywać blisko 25 km kw. (patrz mapa obok) oraz zawierać dane o lokalizacji pni z dokładnością nie gorszą niż 1 metr i obwodzie pnia na wysokości 130 cm.

Do obowiązków wykonawcy będzie także należało powiązanie każdego pnia z obiektem przechowywanym na Mapie Koron Drzew. Przypomnijmy: MKD to opracowanie wykonane dla całego miasta kosztem około 5 mln zł, w którym na podstawie automatycznej analizy danych teledetekcyjnych zidentyfikowano korony drzew w mieście oraz przypisano im określone atrybuty (np. gatunek czy kondycja).

Opracowanie ma zostać wykonane w ciągu 628 dni od podpisania umowy.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS