wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-11-23| GIS, Teledetekcja

Warszawa udostępnia nowy fotoplan

W stołecznym serwisie mapowym opublikowano właśnie fotoplan bazujący na tegorocznych zdjęciach lotniczych Warszawy.


Warszawa udostępnia nowy fotoplan <br />
Budowa wieżowca Varso
Budowa wieżowca Varso
Warszawa udostępnia nowy fotoplan <br />
Budowa metra w dzielnicy Wola
Budowa metra w dzielnicy Wola

Zdjęcia na potrzeby tego opracowania zostały pozyskane 28 kwietnia oraz 11 maja br. Jest to już drugi z kolei fotoplan Warszawy wykonany w rozdzielczości 5 cm (poprzednie przygotowano z pikselem 8 cm). Ponadto podobnie jak w poprzednich latach ze względu na wysoką zabudowę centrum miasta pokryto dodatkowymi szeregami zagęszczającymi, tak aby uzyskać efekt jak najmniej przechylających się wysokich budynków.

Fotoplan przygotowało konsorcjum firm OPEGIEKA z Elbląga oraz Gispro ze Szczecina w ramach umowy o wartości 836 tys. zł. Jej przedmiotem było wykonanie tego opracowania zarówno w tym, jak i poprzednim roku.

Nowy fotoplan można przeglądać jako warstwę podkładową we wszystkich modułach warszawskiego serwisu mapowego – wystarczy w prawym górnym rogu kliknąć przycisk „zdjęcia”. Ponadto w module „Warszawa historyczna” możemy porównać to opracowanie ze starszymi zdjęciami lotniczymi miasta, nawet z 1935 roku – w tym celu również należy kliknąć przycisk „zdjęcia”, a następnie wybrać interesującą nas warstwę.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje w Trójmieście
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS