wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-11-25| Software

GUGiK ogłasza konkurs na aplikację do przetwarzania operatów

Główny geodeta kraju chce zapewnić powiatom aplikację do przetwarzania operatów geodezyjnych w wersji elektronicznej do jednego pliku PDF. Właśnie ogłoszono konkurs na jej opracowanie.


GUGiK ogłasza konkurs na aplikację do przetwarzania operatów

Przypomnijmy, że na mocy przepisów obowiązujących od 22 sierpnia 2020 roku operat elektroniczny powinien mieć postać pojedynczego pliku PDF. Przed tą datą do zasobu geodezyjnego trafiało jednak wiele operatów, które składały się z odrębnych plików. Na mocy rozporządzenia ws. PZGiK takie dokumenty nie muszą, ale mogą był łączone do jednego PDF-a – tę właśnie czynność ma umożliwić aplikacja zamówiona przez GUGiK.

Na przedmiot pracy konkursowej składa się zarówno sama aplikacja desktopowa, jak i jej kody źródłowe oraz instrukcje kompilacji i konfiguracji. Program powinien oferować przynajmniej:

 • konfigurowalne łączenie wielu dokumentów PDF w jeden wynikowy plik PDF,
 • możliwość dodania okładki do dokumentu wynikowego zawierającej konfigurowalną treść z możliwością dodania kodu kreskowego określającego identyfikację dokumentu,
 • konfigurowalną możliwość zmiany rozdzielczości plików wejściowych,
 • graficzny interfejs użytkownika pozwalający na konfigurację wszystkich funkcjonalności, w tym wskazanie lokalizacji plików do przetworzenia i plików wynikowych,
 • możliwość wywołania i konfiguracji procesu przetwarzania z poziomu wiersza poleceń systemu operacyjnego.

Inne funkcje wykraczające poza minimalne wymagania będą dodatkowo punktowane.

GUGiK planuje wyłonić dwóch laureatów konkursu. Twórca aplikacji, która zajmie I miejsce, otrzyma 60 tys. zł, za II miejsce przewidziano z kolei 40 tys. zł. Jeśli jednak wskazany zostanie tylko jeden laureat, otrzyma on 80 tys. zł.

Zgłoszenia do udziału w konkursie można składać do 10 grudnia, natomiast prace konkursowe należy przesłać do 11 stycznia. Uczestnikiem konkursu może być osoba fizyczna instytucja lub firma, jeśli spełni warunki określone w regulaminie konkursu.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS