Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-11-19| GIS, Prawo

Geo-System rozbudowuje walidator danych planistycznych

Stołeczna firma Geo-System udostępniła udoskonaloną wersję Walidatora APP – bezpłatnego narzędzia do weryfikacji aktów planowania przestrzennego.


Geo-System rozbudowuje walidator danych planistycznych

Walidator APP dostępny jest pod adresem e-mapa.net/app od marca br. Nadrzędzie pozwala na zweryfikowanie poprawności, zgodności ze schematem oraz podejrzenie zawartości pliku GML stanowiącego załącznik do uchwały miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, jaki ma zostać wysłany do Dziennika Urzędowego Województwa.

Jak wyjaśniają twórcy tego rozwiązania, w jego nowej wersji dodano oczekiwaną przez wielu użytkowników kontrolę poprawności lokalizacji wektorowej granicy planu oraz zgodności i położenia załącznika graficznego. System sprawdza, czy wskazane w odnośniku w APP pliki TIFF posiadają georeferencję lub czy są one w ogóle dostępne. Jeśli załączone pliki spełniają wymagania co do formatu i układu, są wyświetlane wraz z granicą planu na mapie poglądowej – OpenStreetMap lub Krajowej Integracji Ewidencji Gruntów (fot.). Pozwala to ocenić nawet niezaawansowanemu użytkownikowi, czy przygotowany plik APP jest prawidłowy, kompletny i odzwierciedla plan miejscowy będący przedmiotem uchwalenia.

Udostępnienie bezpłatnego narzędzia do weryfikacji poprawności plików GML APP przyczynia się do zwiększania jakości tworzonych zbiorów oraz może stanowić wsparcie dla prac zarówno urbanistów tworzących pliki GML z APP, ale też przedstawicieli gmin czy pracowników urzędów wojewódzkich, którzy potrzebują prostych mechanizmów kontroli otrzymanych danych – ocenia firma Geo-System. Jak wynika z danych opublikowanych przez tę spółkę, od swojej premiery Walidator APP został użyty już blisko 5 tys. razy.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS