wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-11-09| Teledetekcja, Sprzęt

MicaSense ALTUM-PT: nowa kamera wielospektralna

Firma MicaSense zaprezentowała właśnie ALTUM-PT– wielospektralną kamerę do precyzyjnych zastosowań w zakresie rolnictwa, leśnictwa, fenotypowania oraz ekohydrologii. Sensor posiada dwukrotnie większą rozdzielczość terenową niż jego poprzednik przy podobnym polu widzenia.


MicaSense ALTUM-PT: nowa kamera wielospektralna

Kluczową cechą ALTUM-PT jest udoskonalony sensor LWIR (FLIR Boson) oraz dodatkowy sensor panchromatyczny, który pozwala na „wyostrzenie” obrazów spektralnych oraz termalnych, zwiększając rozdzielczość przestrzenną. Kamera MicaSense ALTUM-PT jest o wiele wydajniejsza niż jej poprzednia wersja. Dzięki wykorzystaniu szybkiego procesora akwizycja danych odbywa się z prędkością 2 obrazy na sekundę (we wszystkich kanałach). Zapis zdjęć dokonuje się na karcie CFexpress z prędkością 1200 MB/s, a nie jak dotąd na nośniku typu pendrive o pojemności 128 GB. Procesor wraz z przetwornikiem umożliwiają wykonanie i zapis zdjęć w trakcie lotów statkami bezzałogowymi ze znacznie większą prędkością na większych niż dotąd obszarach oraz na wyższym pułapie przy zachowaniu integralności danych oraz wysokiej jakości zdjęć (1,24 cm/px dla pułapu 60 m AGL).

Rozwiązanie to stwarza nowe możliwości dla płatowców oraz konstrukcji hybrydowych. Nowa wersja kamery dostępna będzie zarówno bez, jak i z systemem integracji typu DJI SkyPort.

W badaniach ekohydrologicznych oraz doświadczeniach z zakresu fenotypowania nowa kamera pozwoli zwiększyć wydajność podczas gromadzenia danych nad niewielkich rozmiarów powierzchniami w celu uzyskania rozdzielczości zbliżonej do skanera roślinnego. Wysokiej rozdzielczości sensor LWIR pozwoli zaś ze znacznie większą dokładnością ocenić jędrność tkanek roślinnych (aparatu asymilacyjnego) oraz zaopatrzenie siedliska w wodę.

Kamera wielospektralna MicaSense ALTUM-PT będzie dostępna w sprzedaży w pierwszym kwartale 2022 roku u autoryzowanego dystrybutora firmy MicaSense w Polsce – NaviGate Sp. z o.o. w Krakowie.

Źródło: NaviGate


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS