Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2021-10-27| GIS, Teledetekcja, Sprzęt

MicaSense RedEdge-P - przełom w obrazowaniu wielospektralnym

Wychodząc naprzeciw potrzebom dotychczasowych klientów, firma MicaSense prezentuje nową kamerę wielospektralną RedEdge-P. Sensor oferuje osiągnięcie dwukrotnie większej rozdzielczości terenowej niż starszy model RedEdge-MX przy podobnym polu widzenia.


MicaSense RedEdge-P - przełom w obrazowaniu wielospektralnym

Kluczową cechą RedEdge-P jest dodatkowy sensor panchromatyczny, który pozwala na „wyostrzenie” obrazów spektralnych, zwiększając rozdzielczość przestrzenną. Kamera MicaSense RedEdge-P jest też znacznie wydajniejsza niż jej poprzednie wersje. Dzięki zastosowaniu szybkiego procesora akwizycja danych odbywa się z prędkością dwóch obrazów na sekundę (we wszystkich kanałach).

Zapis zdjęć dokonuje się na karcie CFexpress z prędkością 1200 MB/s. Szybki procesor umożliwia wykonanie zdjęć w trakcie lotów statkami bezzałogowymi ze znacznie większą prędkością na większych niż dotąd obszarach lub na niższym pułapie przy zachowaniu integralności danych oraz wysokiej jakości zdjęć (2,0 cm/px z pułapu 60 m AGL). Takie rozwiązanie otwiera nowe możliwości szczególnie dla płatowców oraz konstrukcji hybrydowych.

W badaniach naukowych i doświadczeniach z zakresu fenotypowania nowa kamera zwiększa wydajność podczas gromadzenia danych nad powierzchniami niewielkich rozmiarów w celu uzyskania rozdzielczości zbliżonej do skanera roślinnego.

Kamera wielospektralna MicaSense RedEdge-P jest już dostępna w sprzedaży u autoryzowanego dystrybutora MicaSense w Polsce – firmy NaviGate Sp. z o.o. z Krakowa.

Źródło: NaviGate


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama