wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-10-27| GIS, Teledetekcja, Sprzęt

MicaSense RedEdge-P - przełom w obrazowaniu wielospektralnym

Wychodząc naprzeciw potrzebom dotychczasowych klientów, firma MicaSense prezentuje nową kamerę wielospektralną RedEdge-P. Sensor oferuje osiągnięcie dwukrotnie większej rozdzielczości terenowej niż starszy model RedEdge-MX przy podobnym polu widzenia.


MicaSense RedEdge-P - przełom w obrazowaniu wielospektralnym

Kluczową cechą RedEdge-P jest dodatkowy sensor panchromatyczny, który pozwala na „wyostrzenie” obrazów spektralnych, zwiększając rozdzielczość przestrzenną. Kamera MicaSense RedEdge-P jest też znacznie wydajniejsza niż jej poprzednie wersje. Dzięki zastosowaniu szybkiego procesora akwizycja danych odbywa się z prędkością dwóch obrazów na sekundę (we wszystkich kanałach).

Zapis zdjęć dokonuje się na karcie CFexpress z prędkością 1200 MB/s. Szybki procesor umożliwia wykonanie zdjęć w trakcie lotów statkami bezzałogowymi ze znacznie większą prędkością na większych niż dotąd obszarach lub na niższym pułapie przy zachowaniu integralności danych oraz wysokiej jakości zdjęć (2,0 cm/px z pułapu 60 m AGL). Takie rozwiązanie otwiera nowe możliwości szczególnie dla płatowców oraz konstrukcji hybrydowych.

W badaniach naukowych i doświadczeniach z zakresu fenotypowania nowa kamera zwiększa wydajność podczas gromadzenia danych nad powierzchniami niewielkich rozmiarów w celu uzyskania rozdzielczości zbliżonej do skanera roślinnego.

Kamera wielospektralna MicaSense RedEdge-P jest już dostępna w sprzedaży u autoryzowanego dystrybutora MicaSense w Polsce – firmy NaviGate Sp. z o.o. z Krakowa.

Źródło: NaviGate


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pobieranie danych BDOT10k oraz wtyczka QGIS
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS