wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-10-22| Teledetekcja, Sprzęt

MicaSense prezentuje sensor 3 w 1 dla dronów

Altum to nowy sensor firmy MicaSense zaprojektowany dla bezzałogowców pozyskujących dane na potrzeby rolnictwa.


MicaSense prezentuje sensor 3 w 1 dla dronów

Altum jest sensorem typu 3 w 1, gdyż w jednej obudowie łączy kamery: wysokorozdzielczą, wielospektralną (działającą w pasmach: niebieskim, zielony, czerwonym, red-edge oraz w bliskiej podczerwieni) oraz termalną (marki FLIR Systems). Jak przekonuje producent, połączenie obrazów z tych instrumentów pozwala wykonywać zaawansowane analizy przestrzenne upraw, np. dotyczących kondycji roślin bądź stresu wodnego. Wcześniej pozyskanie niezbędnych danych wymagało wykonania kilku nalotów, a z wykorzystaniem Altum wystarczy jeden. Dzięki temu sensorowi znacznie łatwiejsze ma być również łączenie danych, są one bowiem zbierane równocześnie.

Wśród zalet sensora producent wymienia także pojemny dysk, możliwość częstego wykonywania zdjęć oraz kompatybilność z portem DJI SkyPort, co upraszcza integrację instrumentu z bezzałogowym wirnikowcem DJI M200.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Rodzielczość cd. Informacja o rozdzielczości kamer znajduje się na stronie: https://sklep.navigate.pl/index.php/bezzalogowe-st atki-powietrzne-drony/sensory-kamery-do-dronow/kam ery-multispektralne-rgb-nir/micasense/micasense-al tum-szczegoly w zakładce "Porównanie kamer MicaSense"
odpowiedz zgłoś
Rozdzielczosc Jaka jest rozdzielczosc kamer?
odpowiedz zgłoś
Zmiana czasu?:) Drobne sprostowanie do autora artykułu - premiera kamery MicaSense Altum miała miejsce w październiku 2018 czyli rok temu. Sensor jest dostępny w sprzedaży od dłuższego czasu. Zachęcamy do lektury artykułu pokazującego przykładowe zastosowanie kamery Altum: https://navigate.pl/blog/ocena-stanu-zdrowotnego-d rzewostanu-case-study-nadlesnictwo-lezajsk/
 1 
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Uber "naprawia" GPS w miastach
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS