wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-10-12| GIS, Mapy

HERE prezentuje jeszcze bardziej szczegółowe dane o ruchu drogowym

Firma HERE Technologies, dawniej kartograficzna część fińskiej Nokii, zaprezentowała usługę Advanced Real-Time Traffic, która ma dostarczać kierowcom jeszcze bardziej szczegółowych danych o natężeniu ruchu drogowego.


HERE prezentuje jeszcze bardziej szczegółowe dane o ruchu drogowym

Zarówno HERE, jak i inne konkurencyjne bazy oferowały dotychczas dane o ruchu uśrednione dla całej drogi w określonym kierunku. To może jednak powodować spore niedoszacowanie spodziewanego czasu dojazdu do celu, szczególnie wtedy, gdy np. pas do jazdy prosto jest pusty, a do skrętu w lewo ustawił się spory korek.

Właśnie ten problem ma rozwiązać usługa Advanced Real-Time Traffic. Serwis ma oferować dwa typy informacji. Po pierwsze, informuje o zajętości pasów ruchu przeznaczonych do skręcania. Po drugie, oferuje dane o prędkości ruchu na poszczególnych pasach dróg wielopasmowych.

HERE Advanced Real-Time Traffic jest rozwinięciem standardowej usługi HERE Real-Time Traffic. Oba serwisy dostępne są dla dróg o łącznej długości 13 mln kilometrów przebiegających przez 70 krajów świata. Informacje o prędkościach ruchu na poszczególnych pasach na razie dostępne są jednak tylko dla wybranych 100 miast w Australii, Kanadzie, Nowej Zelandii oraz w Stanach Zjednoczonych.

– Globalny ruch drogowy został poważnie dotknięty pandemią COVID-19. Nawet przy luzowaniu obostrzeń zatory na drogach są bardziej nieprzewidywalne niż wcześniej ze względu na zmiany w naszym zachowaniu w pracy. Oznacza to, że aktualne informacje o ruchu są ważniejsze niż kiedykolwiek – powiedział Jørgen Behrens, starszy wiceprezes i dyrektor ds. produktów w HERE Technologies. – Z tego powodu wciąż udoskonalamy i rozszerzamy naszą ofertę danych o ruchu drogowym, pomagając ludziom, firmom i miastom oszczędzać czas i pieniądze, jednocześnie poprawiając ich jakość życia – podkreśla.

Źródło: HERE Technologies, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie szlaku kolejowego
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS