wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-09-09| Mapy, Ludzie

Paweł E. Weszpiński odznaczony medalem Gloria Artis

Dr Paweł E. Weszpiński, geograf i kartograf, kurator w Muzeum Warszawy, został uhonorowany Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Polskiej Gloria Artis”.


Paweł E. Weszpiński odznaczony medalem Gloria Artis <br />
Paweł E. Weszpiński (fot. Tomasz Kaczor, Muzeum Warszawy)
Paweł E. Weszpiński (fot. Tomasz Kaczor, Muzeum Warszawy)
Paweł E. Weszpiński odznaczony medalem Gloria Artis <br />
Fot. Tomasz Kaczor, Muzeum Warszawy
Fot. Tomasz Kaczor, Muzeum Warszawy

Uroczystość wręczenia odznaczeń – Pawłowi E. Weszpińskiemu i innym pracownikom Muzeum Warszawy – miała miejsce 6 września w Lapidarium Muzeum Warszawy.

Paweł E. Weszpiński (ur. 1971 r.) jest geografem i kartografem, absolwentem Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Członek Zespołu Historii Kartografii przy Instytucie Historii Nauki PAN oraz eksperckiego Zespołu Nazewnictwa Miejskiego (grona doradczego powołanego przez Prezydenta m.st. Warszawy).
W latach 1996–2013 pracował w Archiwum Państwowym m.st. Warszawy (w Oddziale Kartografii, a następnie po reorganizacji – w Oddziale Opracowania Zasobu). Od 2013 r. kustosz w Dziale Opracowania Zbiorów Muzeum Warszawy, kurator Gabinetu Planów i Map Warszawy w tym muzeum.

Autor publikacji, wykładów i wystaw o dawnej kartografii Warszawy oraz map do dziejów miasta. Współautor znanej i cenionej serii „Plany Warszawy”, w której do tej pory ukazały się:
• „Plan Warszawy 1768. Georges Louis Le Rouge”,
• „Plan Warszawy 1939. Książnica-Atlas”,
• „Plan Warszawy 1912. William Heerlein Lindley”,
• „Plan Warszawy 1825. Korpus Inżynierów Wojskowych”,
• „Plan Warszawy 1955. Plan dzielnic centralnych m.st. Warszawy”,
• „Plan Warszawy 1655. Erik Jönsson Dahlberg”.
Publikacjom tym poświęciliśmy w GEODECIE kilka artykułów: „Przybliżyć obraz dawnej Warszawy”, „Plan do wielkich celów”, „Plan Warszawy 1825”.

Źródło: Muzeum Warszawy, DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS