wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-07-29| Teledetekcja, Przetargi

NaviGate dostarczy 12 bezzałogowców dla Wód Polskich

Krakowski oddział Wód Polskich podpisał umowę o wartości 1,33 mln zł na dostawę 12 dronów z firmą NaviGate. Jak ocenia dystrybutor, jest to największy jednorazowy przetarg w historii dotyczący bezzałogowych statków powietrznych do zastosowań cywilnych w Polsce.


NaviGate dostarczy 12 bezzałogowców dla Wód Polskich

Firma NaviGate dostarczy wielowirnikowce marki DJI – najnowszy model Matrice 300 RTK wyposażony w czujniki wykrywania przeszkód w 6 kierunkach oraz kamerę FPV. Ten dron umożliwia lot nawet do 55 minut. Dodatkowo system wykrywania innych użytkowników w przestrzeni powietrznej (ADS-B), a także normy pyło- i wodoszczelności IP45 znacząco poprawiają bezpieczeństwo wykonywanych misji. Dron daje możliwość kontrolowania go przez dwóch operatorów, którzy mogą być od siebie oddaleni nawet o kilka kilometrów. Pozwala to na dużo większe możliwości wykorzystania maszyny.

Wraz z wirnikowcem DJI Matrice 300 RTK firma NaviGate dostarczy kamery fotogrametryczne i termowizyjne. Kamery fotogrametryczne DJI Zenmuse P1 o rozdzielczości 45 Mpx są umieszczone na 3-osiowym gimbalu i posiadają wiele niespotykanych dotąd funkcji jak np. Smart Oblique, który pozwala wykonywać zdjęcia w 5 różnych kierunkach podczas jednego nalotu. Natomiast kamery termowizyjne są wyposażone w sensor RGB i termowizję w rozdzielczości 640 x 512 px z 30 Hz odświeżaniem.

Cały zestaw dotyczący części podstawowej uzupełnia oprogramowanie fotogrametryczne, a także symulatory lotów, dzięki którym pracownicy RZGW będą mogli stale poprawiać swoje umiejętności pilotażu bezzałogowych statków powietrznych. Dodatkowo Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie ma możliwość skorzystania z trzech opcji, które obejmują dostawę 12 skanerów laserowych Riegl miniVUX-2UAV, a także szkolenia i ubezpieczenie na wyżej wymieniony sprzęt.

O firmie NaviGate

Firma NaviGate jako jedna z nielicznych w całej Europie jest złotym partnerem („Gold Partner”) marki DJI Enterprise. W jej ofercie znajdują się m.in. bezzałogowe statki powietrzne, sensory (kamery) do dronów, odbiorniki GNSS, tachimetry i oprogramowanie do przetwarzania danych. NaviGate regularnie prowadzi prezentacje, pokazy i szkolenia na terenie całej Polski z wykorzystania i możliwości, jakie dają bezzałogowe statki powietrzne w geodezji, budownictwie, leśnictwie czy poszukiwaniach i ratownictwie.

Źródło: NaviGate


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Drony na półkę Jakim prawem za pieniądze obywateli zakupowany jest sprzęt, który trafi na półkę lub przy dobrych wiatrach będzie wykorzystywany sporadycznie? Proszę sprawdzić ilu aktualnie operatorów BSP zatrudniają wwody polskie...jak można kupować taką ilość tak drogiego sprzętu bez zamysłu jego wykorzystania i bez osób uprawnionych? To jest wyrzucanie państwowych pieniędzy w błoto. Proszę jakiekolwiek służby o kontrole wykorzystania sprzętu i zasadności zakupu. TO JEST JAKIŚ ŻART...
 1 
odpowiedz zgłoś
Największe zapomnieli koledzy wspomnieć, że w tym wyścigu po naj- biorą pod uwagę tylko takie przetargi gdzie całe kompetencje po stronie ich firmy to wystawienie faktury - bo wszystko inne było i zostało w Chinach. Dostawy i przetargi większe już były, nieco pokory.
 3 
 3 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS