wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-06-28| Mapy

Setki kolejnych map topograficznych WIG już w sieci

Internetowe Archiwum Map Wojskowego Instytutu Geograficznego wzbogaciło się o grubo ponad tysiąc kolejnych arkuszy map topograficznych w skali 1:25 000 z okresu międzywojennego oraz II wojny światowej.


Setki kolejnych map topograficznych WIG już w sieci <br />
Wydanie turystyczne "Ojców-Kraków-Wieliczka"
Wydanie turystyczne "Ojców-Kraków-Wieliczka"

Nowe nabytki to:

 • około 900 oryginalnych arkuszy WIG w wydaniu normalnym, turystycznym, tymczasowym i prowizorycznym,
 • około 450 niemieckich wersji map WIG wydanych przez Reichsamt fuer Landesaufnahme (1940-1944), D. Mil.-Kart. Inst. Warschau (1941-1942) oraz różne jednostki i drukarnie polowe Wehrmachtu (1943-1945).

Jak wyjaśniają administratorzy serwisu, w zasadzie wszystkie opublikowane właśnie arkusze były już dostępne z innych źródeł, jednak tym razem przeskanowano je w rozdzielczości 600 dpi. Co ważne, są wśród nich arkusze rzadkie, korekcyjne oraz akcepty. Nowe nabytki pochodzą ze zbiorów Biblioteki Narodowej. Nie jest to jednak kompletny zestaw tych map z BN – orientacyjnie brakuje jeszcze od kilkunastu do kilkudziesięciu arkuszy.

Nowe mapy można znaleźć w zestawieniu.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS