wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-05-05| Mapy

Tysiące nowych map w Archiwum WIG

Internetowe Archiwum Map Wojskowego Instytutu Geograficznego wzbogaciło się o kilka tysięcy arkuszy austriackich i niemieckich map topograficznych.


Tysiące nowych map w Archiwum WIG

Za pośrednictwem projektu Polona.pl dodano około 550 arkuszy austro-węgierskiej mapy „Specialkarte” w skali 1:75 000 (fot.), które pochodzą ze zbiorów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jak zaznaczają administratorzy serwisu, nie są to arkusze uzupełniające „białe plamy” na skorowidzu, ale wydania dostępne wcześniej w portalu, tyle że w lepszej rozdzielczości (600 zamiast 300 dpi).

Znacznie bardziej imponująca jest aktualizacja zbiorów niemieckich map topograficznych 1:10 000 (Topographische Karte/Messtischblatt) z terytorium Niemiec. Obejmuje ona aż 3,1 tys. arkuszy, które pochodzą z Uniwersytetu McMaster w Kanadzie, University of Berkeley (USA) oraz archiwów prywatnych. Ze względu na ogromne rozmiary tego zbioru administratorzy serwisu zapowiadają, że nie planują już dalszego uzupełnienia tych map z terytorium Niemiec.

Do Archiwum dodano ponadto kilkanaście brytyjskich i amerykańskich kopii map niemieckich z serii GSGS 4144 (Germany 1:25 000), a także ok. 320 arkuszy Topographische Karte von Bayern w skali 1:25 000 z lat 1901-1942 oraz ok. 25 arkuszy tego samego typu ze zbiorów własnych.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS