W trakcie dwóch czerwcowych spotkań przedstawiciele zakładów omówią najważniejsze badania naukowe, które odegrały znaczącą rolę w rozwoju geodezji, kartografii, fotogrametrii, geoinformatyki, zarządzania nieruchomościami oraz gospodarki przestrzennej. Zaprezentowane zostaną aktualnie realizowane projekty interdyscyplinarne i międzynarodowe, takie jak: GeoMetre, Hands-on SHAFE, MARS IDUB, COST PuVaCa czy też przedsięwzięcia w ramach konkursu IDUB against COVID-19.
Nie zabraknie miejsca dla nowoczesnego sprzętu pomiarowo-kontrolnego i unikalnego oprogramowania wykorzystywanego w bieżącej działalności zespołów badawczo-rozwojowych: Laboratorium Analiz Geoprzestrzennych (CENAGIS), Laboratorium Testowania Aplikacji Nawigacyjnych oraz Systemów Lokalizacyjnych, Zespole UAV Geolab, Zespole Inwentaryzacji, Modelowania i Ocen Stanu Obiektów Inżynierskich, Zespole Monitorowania Przemieszczeń i Analiz Deformacji oraz w Zespole Precyzyjnego Pozycjonowania GNSS oraz Modelowania Pola Grawitacyjnego.
Serdecznie zapraszamy absolwentów i sympatyków Wydziału do udziału w spotkaniach, podczas których będzie można nie tylko wysłuchać wystąpień, ale także zadawać pytania za pośrednictwem systemu konferencyjnego.
Ramowy plan sesji naukowo-technicznych
16 czerwca, godz. 10.00-13.00:
• Zakład Geodezji i Astronomii Geodezyjnej,
• Zakład Geodezji Inżynieryjnej i Systemów Pomiarowych,
• Zakład Fotogrametrii, Teledetekcji i Systemów Informacji Przestrzennej,
23 czerwca, godz. 10.00-13.00:
• Zakład Gospodarki Przestrzennej i Nauko o Środowisku Przyrodniczym,
• Zakład Katastru i Gospodarki Nieruchomościami,
• Zakład Kartografii.
Bieżące informacje o sesjach naukowo-technicznych, w tym formularz zgłoszeniowy, znajdą się na stronie: https://www.gik.pw.edu.pl/100lecie/Dzis/Sesja-naukowo-techniczna
Patronat medialny nad tymi wydarzeniami objęła redakcja miesięcznika GEODETA i portalu Geoforum.pl.